Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace, Google Adsense
Úvod > Fórum > Děti > Děti do občanek

Děti do občanek

29.06.2012 08:44
ověřen

Nevím kam to mám napsat, ale včera mi bylo řečeno, že děti se do občanek už nepíší. Takže pokud chceme mít nějaké info o nich a doklady, tak je prý možnost udělat dětem občanky, ale jelikož je to nějaké komplikované tak paní na úřadě nám to moc nevysvětlila, takže malé uděláme pas, já jí chtěla mít v občance kdyby se někde něco stalo a takhle holt budu všude tahat její pas.

29.06.2012 09:04
moderátorověřen

To jsem ti ale říkala, že to nejde. My zatím všude nosíme kopii jejího rodného listu. Na občanku nebo pas mi připadá malá, když se ještě pořád mění. To až později. Je to úplná kravina. Takhle mi nikdo nemusí věřit, že mám dítě, když s ní někam půjdu. Leda tak po předložení kartičky pojišťovny. Prostě jsem pro náhodnou kontrolu naprosto bezdětná.

29.06.2012 09:48
ověřen
Kristýna | 29.06.2012 08:44

Nevím kam to mám napsat, ale včera mi bylo řečeno, že děti se do občanek už nepíší. Takže pokud chceme mít nějaké info o nich a doklady, tak je prý možnost udělat dětem občanky, ale jelikož je to nějaké komplikované tak paní na úřadě nám to moc nevysvětlila, takže malé uděláme pas, já jí chtěla mít v občance kdyby se někde něco stalo a takhle holt budu všude tahat její pas.

Taky sem nechala malému udělat pas,je to lepší.Může se kamkoliv atd.

29.06.2012 10:03
ověřen
Dana | 29.06.2012 09:04

To jsem ti ale říkala, že to nejde. My zatím všude nosíme kopii jejího rodného listu. Na občanku nebo pas mi připadá malá, když se ještě pořád mění. To až později. Je to úplná kravina. Takhle mi nikdo nemusí věřit, že mám dítě, když s ní někam půjdu. Leda tak po předložení kartičky pojišťovny. Prostě jsem pro náhodnou kontrolu naprosto bezdětná.

Je to v háji tohle to. Tak ale zdravotní průkaz by potom měl stačit jako ověření dítěte ne? Akorát cestovat nikam nemůžeme.

29.06.2012 10:26
moderátorověřen
Kristýna | 29.06.2012 10:03

Je to v háji tohle to. Tak ale zdravotní průkaz by potom měl stačit jako ověření dítěte ne? Akorát cestovat nikam nemůžeme.

Beru to, že je to v rámci ČR stejné jako s dítětem napsaným v občance. Tam bylo taky jen jméno a rodné číslo. Ale do zahraničí to neplatí. My to stejně pár let nevyužijeme. Než bude Peťuška ve věku, kdy bych ji dala udělat pas nebo občanku, bude snad další mimi.

29.06.2012 12:31
ověřen

Malá má pas, ale proto že jsme loni byly v turecku. Jinak bych ho nedělala.

29.06.2012 20:22
ověřen

mě malého do občanky zapsali,normálně jsem došla na úřad a řekla jim že chci malého zapsat do občanky a vklidu mi to udělali

29.06.2012 20:27
moderátorověřen
Lucie | 29.06.2012 20:22

mě malého do občanky zapsali,normálně jsem došla na úřad a řekla jim že chci malého zapsat do občanky a vklidu mi to udělali

Ale tohle platí až od ledna 2012 :-(
29.06.2012 22:02
ověřen
Dana | 29.06.2012 20:27

Ale tohle platí až od ledna 2012 :-(

aha tak o tom jsem vůbec nevěděla
30.06.2012 04:55
ověřen
Lucie | 29.06.2012 20:22

Já mám taky v občance napsanou malou s rodným číslem a manžela...někdy ta čísla člověk potřebuje. Ale taky to máme ještě z roku 2011.

30.06.2012 09:19
ověřen

Je to novinka tohoto roku. Dětem je třeba pro vycestování pořídit bud elektronickou občanku nebo cestovní pas. podotýkám, že obojí má platnost jen jeden rok, takže další prázdniny budete zase vyřizovat a zase platit poplatky.

30.06.2012 11:18
ověřen

ach jo, oni fakt vymýšlejí jenom kraviny!! k čemu pak ta občanka vlastně je... ještě se tam přestane psát adresa a nakonec jméno :-D a třeba vymyslí, že se tam už nebude dávat ani fotka :-d

30.06.2012 11:23
moderátorověřen
Vladka | 30.06.2012 11:18

ach jo, oni fakt vymýšlejí jenom kraviny!! k čemu pak ta občanka vlastně je... ještě se tam přestane psát adresa a nakonec jméno :-D a třeba vymyslí, že se tam už nebude dávat ani fotka :-d

Nakonec budeme místo občanky nosit prázdnou kartičku. Chápu, že třeba nechtějí dávat soukromé informace na ní, ale tak bych si to přece mohla třeba za příplatek vložit do toho jejich zázračného čipu.

30.06.2012 13:53
ověřen
Miša | 30.06.2012 09:19

Je to novinka tohoto roku. Dětem je třeba pro vycestování pořídit bud elektronickou občanku nebo cestovní pas. podotýkám, že obojí má platnost jen jeden rok, takže další prázdniny budete zase vyřizovat a zase platit poplatky.

mi pani na urade rekla ze to platí 5let, ale je treba to menit podle vzhledu,tak zálezí jak bude se rychle menit. na cestování jsem radeji obcanku udelat nechala... aspon jsem mela jistotu, ze nas vsude vemou bez problemu.

01.07.2012 13:08
ověřen
Renáta | 30.06.2012 13:53

mi pani na urade rekla ze to platí 5let, ale je treba to menit podle vzhledu,tak zálezí jak bude se rychle menit. na cestování jsem radeji obcanku udelat nechala... aspon jsem mela jistotu, ze nas vsude vemou bez problemu.

Mě bylo řečeno vloni to samé, ale letos mi někdo říkal že je to už jen na 2 roky, kvůli tomu, že se děti moc mění. Tak snad letos ještě uspějeme.

03.05.2013 19:02
ověřen

Holky mám dilema, jelikož do OP děti už nezapisují a malá má Mikyho přijmení asi ji nechám udělat OP( nechtěla jsem,nebylo to pro mě důležitý) ,ale kamarádka mi řikala že ji kontrolovali policajti a že kdybych neměla její OP Tak může být malér..Rodný list u sebe nenosím,ale nevím jestli by nám udělali 2x OP Natálky??? jako pro mě i mikyho..

Nebo já u sebe nosit RD jelikož mám jiný přijmení a on OP?

co myslíte?

03.05.2013 19:26
moderátorověřen
Míla | 03.05.2013 19:02

Holky mám dilema, jelikož do OP děti už nezapisují a malá má Mikyho přijmení asi ji nechám udělat OP( nechtěla jsem,nebylo to pro mě důležitý) ,ale kamarádka mi řikala že ji kontrolovali policajti a že kdybych neměla její OP Tak může být malér..Rodný list u sebe nenosím,ale nevím jestli by nám udělali 2x OP Natálky??? jako pro mě i mikyho..

Nebo já u sebe nosit RD jelikož mám jiný přijmení a on OP?

co myslíte?

Podle mě je to blbost, aby byl malér. To bys nemohla pustit dítě ani s prarodiči nebo s tetou. A co ve školce? Tam mají taky rodné listy a občanky? Jelikož to už v OP není, neřešila bych to.

03.05.2013 21:04
ověřen
Dana | 03.05.2013 19:26

Podle mě je to blbost, aby byl malér. To bys nemohla pustit dítě ani s prarodiči nebo s tetou. A co ve školce? Tam mají taky rodné listy a občanky? Jelikož to už v OP není, neřešila bych to.

Nevím , jí prý řikali že kdyby neměla OP její dcery, že by si mohly myslet že ji ukradla.Přijde mi to trochu na palici,ale s našimi policajty nikdo neví

04.05.2013 11:27
ověřen
Míla | 03.05.2013 21:04

Nevím , jí prý řikali že kdyby neměla OP její dcery, že by si mohly myslet že ji ukradla.Přijde mi to trochu na palici,ale s našimi policajty nikdo neví

kravina... moje děti mají taky jiné příjmení, a to že se už nezapisují do občanky je problém státu a ne rodiče.... když ti to stát neumožní tak at se jdu vycpat....ještě se mi tedy nestalo, že by mě někdo kontroloval, zda když jdu s dětmi, jestli jsou moje.... no ale v tomhele státě bych se už ničemu nedivila

04.05.2013 22:25
ověřen

Ano nepíší,chtěla sem zapsat Domču (mám tam i Matese s Anet) a tenkrát už se nepsali v r. 2010

© 2007-2020 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk