Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace, Google Adsense
Úvod > Fórum > Těhotenství > Vaše šestinedělí

Vaše šestinedělí

31.10.2011 07:13
ověřen

Moc by mě zajímalo jaké jste měli šestinedělí. Jak zdravotně tak psychicky , že máte miminko doma.

Co já si pamatuji tak to bylo hrozný =) Celé šestinedělí jsem pořád brečela stála u postýlky a nemohla se vynadívat.=) Bála jsem se každého zakašlání škitnutí aby se něco nestalo.

31.10.2011 07:18
ověřen

No , bylo to náročné . Přijela jsem z porodnice a na vše sama ... Malá měla koliky a šíleně řvala i 7h vkuse ... Já byla hotová , v noční košili jsem byla skoro celý den :-D

Vím , že když malá bděla , tak jsem chtěla at spí a když spala , tak jsem chtěla at je vzhůru a mohu se s ní mazlit :-)

31.10.2011 07:24
ověřen

Však si měla pořádný zápřah=) Já to zvládala Jirka mě pomáhal spíše v domácnosti a já si obstarávala malou spíše jsem byla citově vyřízená=) Chudák ze mě nemohl.=)

Miška koliky neměla jen jsem jí musela přenaučit spinkání

31.10.2011 07:26
ověřen
Kristýna:31.10.2011 07:24

Však si měla pořádný zápřah=) Já to zvládala Jirka mě pomáhal spíše v domácnosti a já si obstarávala malou spíše jsem byla citově vyřízená=) Chudák ze mě nemohl.=)

Miška koliky neměla jen jsem jí musela přenaučit spinkání

To spinkání mají všechny děti . Já ze začátku přes den šůrovala a malá spla a v noci jsme nespaly . Mudr mě řekla , tak to NEEE !!!

NO A JEŠTĚ , ŽE JSEM NEBYLA PO CÍSAŘI , TO BYCH SE SAMA ASI PO.....:-)))

31.10.2011 07:29
ověřen

NO TO TEDY. MĚ TAKY DOKTORKA I GYNEKOLOG ŘEKLI ŽE TO NEJDE ŽE BYCH SE ODEPSALA I JÁ. TAK JSME ZAČALI PŘES DEN BUDIT A V NOCI SPINKAT 2. MĚSÍCE BYLI HODNĚ KRUŠNÝ.

31.10.2011 07:37
ověřen
Kristýna:31.10.2011 07:29

NO TO TEDY. MĚ TAKY DOKTORKA I GYNEKOLOG ŘEKLI ŽE TO NEJDE ŽE BYCH SE ODEPSALA I JÁ. TAK JSME ZAČALI PŘES DEN BUDIT A V NOCI SPINKAT 2. MĚSÍCE BYLI HODNĚ KRUŠNÝ.

no , jo dětátka v bříšku měla jiný režim ... a nám dala zabrat :-)

31.10.2011 07:40
ověřen

NO TO TEDY. JEŠTĚ ŽE JE TO ZA NÁMI JSEM RÁDA, ŽE JE MIŠKA UŽ VĚTŠÍ.

31.10.2011 07:42
ověřen
Kristýna:31.10.2011 07:40

NO TO TEDY. JEŠTĚ ŽE JE TO ZA NÁMI JSEM RÁDA, ŽE JE MIŠKA UŽ VĚTŠÍ.

přesně tak , malá mimi žádná prča
31.10.2011 07:46
ověřen

Tak jak jsem nechtěla aby vyrostla a byla to miminko krásné. Tak jsem ráda, že to mám za sebou.

31.10.2011 07:59
ověřen
Kristýna:31.10.2011 07:46

Tak jak jsem nechtěla aby vyrostla a byla to miminko krásné. Tak jsem ráda, že to mám za sebou.

je , to mám to samé . jak ale někdo řekl , kdyby takhle zůstala - byl to asi její táta , tak se mi chlup naježil ..bylo to roztomilé a krásné , ale náročné a ten ječák , kdyby aspon tak neřvala těmi bolestmi , to bylo šílené ...každý se ptal , proč tak brečí a to mě ještě vždy naštvalo nebo se zvýšil můj strach co jí je :-(

31.10.2011 08:05
ověřen

No to mě taky vytáčí. A proč pláče co jí je? to jsou otázky ? ani sílu nemám odpovědět.

31.10.2011 08:10
ověřen
Kristýna:31.10.2011 08:05

No to mě taky vytáčí. A proč pláče co jí je? to jsou otázky ? ani sílu nemám odpovědět.

vid , jsem už řekla , tak se jí zeptejte .) hrozný , to mne dostávalo ještě víc a mudr si my¨slela , že jsem asi hysterka a pk to konečně zažila a začala jančit ä poslal mě hned do nemocnice a jak mě rozhodila , tak jsem celou cestu brečela....chjoo ..to byl hnusík

31.10.2011 08:37
ověřen
Kristýna:31.10.2011 08:11

Je to děsný.

Katastrofální , ale už to jde :-)
31.10.2011 12:59
ověřen

Já jsem si ho užívala.Žádný problémy. Nic.Mamka mi chodila v noci

uspat malou,přítel mi jí přebaloval.a já jsem se neměla čím zabývat.Snad jen tím že nakojím,přebalím,oblíknu a jdem ven :-)

31.10.2011 14:39
ověřen
Míla:31.10.2011 12:59

uspat malou,přítel mi jí přebaloval.a já jsem se neměla čím zabývat.Snad jen tím že nakojím,přebalím,oblíknu a jdem ven :-)

To je potom jednoduché :-) Tak by to mělo být .)

31.10.2011 15:01
ověřen
Tina:31.10.2011 14:39

To je potom jednoduché :-) Tak by to mělo být .)

to jo,hlavní je mít fajn přítele a oporu v rodině :-)

31.10.2011 15:20
ověřen
Míla:31.10.2011 15:01

to jo,hlavní je mít fajn přítele a oporu v rodině :-)

to jo , to jo
02.11.2011 18:20
ověřen

Jelikož jsem teď šestinedělí zažívala podruhé, tak mě nic nenutilo stát u postýlky a brečet, většinou jsem tam jenom stála a koukala na ten poklad, který se celý a zdravý povedl. Rozdíl mezi dětmi mám doma veliký, ale některé informace člověk nezapomene.

Když jsem s malou dorazila domů, čekalo mě překvapení v podobě návrhu od nastávající tchýně. Řekla mi, že asi týden mi nechá na zotavení a malou no a o zbytek jako vaření a úklid se postará ona s klukama.

Docela mě to překvapilo, ale neodmlouvala jsem, bylo před vánoci, takže docela šrumec.

Mé šestinedělí bylo po zdravotní stránce naprosto v pořádku, dokonce i táta byl na mě celou tu dobu hodný a nezatěžoval mě nepatřičnostmi :-) :-) :-).

Takže já měla pomalý, ale jistý rozběh zpátky do života s malinkatým prďouskem, kterého jsem měla věčně u sebe, abych včas zaregistrovala každý pohyb nebo vzdychnutí i. Bylo to období, kdy malinká spinkala skoro celé dny, a když náhodou ne, tak zkoumala hlavně mámu.

Ráda na to vzpomínám, byl to takový klídeček , i když se člověk musel otáčet, je to úplně něco jiného než teď, když už mi malá skoro běhá po bytě a zkoumá v pusině všechno, co potká.

11.11.2011 22:08
ověřen
Kristýna:31.10.2011 07:13

Moc by mě zajímalo jaké jste měli šestinedělí. Jak zdravotně tak psychicky , že máte miminko doma.

Co já si pamatuji tak to bylo hrozný =) Celé šestinedělí jsem pořád brečela stála u postýlky a nemohla se vynadívat.=) Bála jsem se každého zakašlání škitnutí aby se něco nestalo.

Kristy tak já po prvním porodu měla šestinedělí taky hrozné,zaprvé jsem pořádně nevěděla co a jak.Za druhé se mi nechtělo po císaři tvořit mléko,až mi pomohla laktační liga,ale jinak nevyspaná,bála jsem se usnout a hlídala pořád mimčo co kdyby jen zamrouskal tak já měla oči jak kdyby mi měly vypadnout.No děs běs.Rozbrečela mě každá krávovina a ještě byl ze mě manžel nervozni.A druhé ?To byla procházka růžovým sadem.:-)

12.11.2011 17:08
ověřen
Míla:31.10.2011 12:59

tak to je super, že sis to tak supr zařídila.

Já s prvním dítkem taková celá zmatená, ale při druhým jsem byla uplně vpoho, se všim, jak s porodem, tak pak. Hned po 14 dnech jsme jeli na dovču. Asi už je pak člověk klidnější.

12.11.2011 17:35
ověřen
Kateřina:12.11.2011 17:08

tak to je super, že sis to tak supr zařídila.

Já s prvním dítkem taková celá zmatená, ale při druhým jsem byla uplně vpoho, se všim, jak s porodem, tak pak. Hned po 14 dnech jsme jeli na dovču. Asi už je pak člověk klidnější.

Já jsem si nic nezařizovala,oni sami to dělali a několikrát jsem se jim snažila vysvětlit že to zvládám,a ať spěj. No neúspěšně,ale co teď mamka a přítel chodí do práce,a školy takže mám na to čas :-) Já zmatená nebyla,už jsem vycvičená po bráchovi naštěstí :-)

15.11.2011 17:35
ověřen
Míla:12.11.2011 17:35

Já jsem si nic nezařizovala,oni sami to dělali a několikrát jsem se jim snažila vysvětlit že to zvládám,a ať spěj. No neúspěšně,ale co teď mamka a přítel chodí do práce,a školy takže mám na to čas :-) Já zmatená nebyla,už jsem vycvičená po bráchovi naštěstí :-)

tak to jsi měla alespoň dobrou průpravu.
15.11.2011 19:15
ověřen
Kateřina:15.11.2011 17:35

tak to jsi měla alespoň dobrou průpravu.

jo to měla,a vůbec mi to neva.Ono se to hodilo :-)

03.09.2019 12:55
Kristýna | 31.10.2011 07:13

Já to měla v pohodě, malá byla strašně hodná a byla spací miminko. Já měla akorát problém s nekončícímy očistkami. Tenkrát mi doktorka poradila intimní mycí gel od Herbalonu proti zánětu. Ale jinak si nevybavuju nic hrůzostrašného.

© 2007-2019 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk