Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace, Google Adsense
Úvod > Zdraví > Fórum > Zuby > Amalgámové plomby

Amalgámové plomby

Kolik máte plomb s amalgámem (rtuť)
žádnou- výsledky ankety zobrazeny až po hlasování -
1- výsledky ankety zobrazeny až po hlasování -
2- výsledky ankety zobrazeny až po hlasování -
3- výsledky ankety zobrazeny až po hlasování -
4 a více- výsledky ankety zobrazeny až po hlasování -
Celkem hlasů: 7
03.02.2012 22:10
moderátorověřen

Teď jsem se náhodou dočetl kolik rtuti (toho velmi nezdravého tekutého kovu, to vím ještě ze školy :-) ) je v běžných amalgámových plombách.

Teda dát si dobrovolně do pusy plombu s 50% procenty obsahu rtuti. Tohle vědět tak k zubaři snad ani radši nechodím :-)

Co vy kolik máte v puse těchto plomb.

03.02.2012 22:35
ověřen
Adam:03.02.2012 22:10

Teď jsem se náhodou dočetl kolik rtuti (toho velmi nezdravého tekutého kovu, to vím ještě ze školy :-) ) je v běžných amalgámových plombách.

Teda dát si dobrovolně do pusy plombu s 50% procenty obsahu rtuti. Tohle vědět tak k zubaři snad ani radši nechodím :-)

Tak to abych šla počítat=)
04.02.2012 08:19
moderátorověřen

Tak zatím ani jednu. Holt to máme v genech. Doufám, že se geny o zubech na špuntíka přenesou ode mě a ne od Adama :-)

04.02.2012 09:31
ověřen
Adam:03.02.2012 22:10

No, mám ještě ze školních dob nějaké plomby. Ty amalgánové jsou v některých státech zakázané. Vůbec by si nedovolili je dát ani nabízet. Např. v Kanadě... No, tak žijeme v ČR...

04.02.2012 09:45
ověřen
Tina:04.02.2012 09:31

No, mám ještě ze školních dob nějaké plomby. Ty amalgánové jsou v některých státech zakázané. Vůbec by si nedovolili je dát ani nabízet. Např. v Kanadě... No, tak žijeme v ČR...

Já jsem přešla k jinému zubaři a ten mi teď bude spravovat zuby a komentoval amalgámy, že je nemá rád, jelikož se chemicky nespojí se strukturou zubu a proto takové výplně nemají dlouhou životnost.

04.02.2012 09:46
ověřen
Zdeňka:04.02.2012 09:45

Já jsem přešla k jinému zubaři a ten mi teď bude spravovat zuby a komentoval amalgámy, že je nemá rád, jelikož se chemicky nespojí se strukturou zubu a proto takové výplně nemají dlouhou životnost.

Já bych je také chtěla vyměnit, ale je mi nějako líto vyhodit za to ty peníze raději je investuji do malé. Ale je fakt, že ty amalgouše jsou špatné a i divně vypadají.

04.02.2012 10:41
moderátorověřen

Co jsem zas četl jinde, tak přý se ty bíle plomby nehodí na stoličky, protože více pruží a lámou je zevnitř. Tak fakt nevím, ja sí ty dve asi už nechám, každé vrtání přibližuje totalní zničení zubu. Ale tohle mě fakt překvapilo, 1/2 hmohty plomby rtut, jsem čekal mnohonásobně méně.

04.02.2012 10:52
ověřen
Adam:04.02.2012 10:41

Co jsem zas četl jinde, tak přý se ty bíle plomby nehodí na stoličky, protože více pruží a lámou je zevnitř. Tak fakt nevím, ja sí ty dve asi už nechám, každé vrtání přibližuje totalní zničení zubu. Ale tohle mě fakt překvapilo, 1/2 hmohty plomby rtut, jsem čekal mnohonásobně méně.

To je dosti, řekla bych. No já je mám tedy na stoličkách. Na jedničce bych je asi nechtěla. Ale po porodu mi stále jeden vrtli - čtyřku a bez zeptání tam narvali amalgán. Kdyby mi dali bílou, tak jsem jí platila asi 6x, poněvadž tam pořád něco bylo a oni na to nemohli přijít a já trpěla asi půl roku. Takže na stoličky tedy hnus a na jiné bílou? To ale budeme mít stejně stále rtut v "hubách" :-(

04.02.2012 11:07
ověřen
Zdeňka:04.02.2012 09:45

no vidíš to, a mě zase bylo řečeno, že jsou lepší než ty bílé plomby, teda do stoliček... do předních zubů samozřejmě jedině ty bílé.... ono každou chvíli píšou a říkají něco jiného... je to jak u blbejch !!!!to je stejný jako s tím jídlem.... jednou je to zdravé pak je to zase plné chemie.... čert aby se v tom vyznal!

04.02.2012 12:10
ověřen
Vladka:04.02.2012 11:07

no vidíš to, a mě zase bylo řečeno, že jsou lepší než ty bílé plomby, teda do stoliček... do předních zubů samozřejmě jedině ty bílé.... ono každou chvíli píšou a říkají něco jiného... je to jak u blbejch !!!!to je stejný jako s tím jídlem.... jednou je to zdravé pak je to zase plné chemie.... čert aby se v tom vyznal!

Dělají v tom bordel. Ale i kdyby byla amalgánová zázračná a zdravotně nazávadná a hrozilo by, že jí musím mít na jedničce, tak ani náhodou ani zlatáka bych nechtěla:-DDDD

04.02.2012 15:06
ověřen
Tina:04.02.2012 12:10

Dělají v tom bordel. Ale i kdyby byla amalgánová zázračná a zdravotně nazávadná a hrozilo by, že jí musím mít na jedničce, tak ani náhodou ani zlatáka bych nechtěla:-DDDD

já jsem si před 15ti lety dala do čtyřky zubu bílou plombu, asi po 9.ti letech mě začal zub bolet, tak mi tu plombu odvrtal a zjistil že mám zub v "čudu" :-) tak mi vyčistil kanálky a loni mi ho museli vytrhnout :-) takže jsem o zub lehčí! a zřejmě to je díky té bílé plombě, protože se pod ní ten zub kazil!!! protože prý když se nedá do "dokonale suchého" zubu, tak pak to pod plombou dělá neplechu! nevím to jistě, ale vzhledem k tomu, že mám zub venku, tak na tom asi něco bude, ostatní zuby co mám s amalgánovýma plombama jsou "zdravé"!!

04.02.2012 17:27
ověřen
Vladka:04.02.2012 15:06

já jsem si před 15ti lety dala do čtyřky zubu bílou plombu, asi po 9.ti letech mě začal zub bolet, tak mi tu plombu odvrtal a zjistil že mám zub v "čudu" :-) tak mi vyčistil kanálky a loni mi ho museli vytrhnout :-) takže jsem o zub lehčí! a zřejmě to je díky té bílé plombě, protože se pod ní ten zub kazil!!! protože prý když se nedá do "dokonale suchého" zubu, tak pak to pod plombou dělá neplechu! nevím to jistě, ale vzhledem k tomu, že mám zub venku, tak na tom asi něco bude, ostatní zuby co mám s amalgánovýma plombama jsou "zdravé"!!

Takže prostě ani bílá ani amalgánová není dokonalá ani dobrá:-(

Tak jak to řešít??

04.02.2012 18:47
ověřen
Tina:04.02.2012 17:27

Takže prostě ani bílá ani amalgánová není dokonalá ani dobrá:-(

Tak jak to řešít??

tak tohle fakt nevím,já jsem svoji zubařce navrhla, že bych si dala odstranit ty "černé" plomby a nahradila je bílýma, abych měla "hezký zuby" :-)) a ona mě raz dva vyvedla z míry, a řekla mi tohle : pokud chcete přijít o zuby, dejte si bílé plomby, ale já vám je dávat nebudu, to si najděte jiného zubaře!!!.... a to mi stačilo :-)

04.02.2012 19:01
ověřen
Vladka:04.02.2012 18:47

tak tohle fakt nevím,já jsem svoji zubařce navrhla, že bych si dala odstranit ty "černé" plomby a nahradila je bílýma, abych měla "hezký zuby" :-)) a ona mě raz dva vyvedla z míry, a řekla mi tohle : pokud chcete přijít o zuby, dejte si bílé plomby, ale já vám je dávat nebudu, to si najděte jiného zubaře!!!.... a to mi stačilo :-)

A důvod? To že by opět vrtala nebo že jim nevěří?

04.02.2012 19:02
ověřen
Tina:04.02.2012 19:01

A důvod? To že by opět vrtala nebo že jim nevěří?

že jim nevěří, prý se pod nimi kazí zuby a nejde to vidět, "viz" ten můj slavný zub, možná že kdybych si kdysi tu bílou plombu do stoličky nedala, mohla sjem ho mít dále, ted mám díru a nemám 15 litrů na implantát!! :-D

04.02.2012 19:05
ověřen
Vladka:04.02.2012 19:02

že jim nevěří, prý se pod nimi kazí zuby a nejde to vidět, "viz" ten můj slavný zub, možná že kdybych si kdysi tu bílou plombu do stoličky nedala, mohla sjem ho mít dále, ted mám díru a nemám 15 litrů na implantát!! :-D

Hm, tak asi lepší mít " černý úsměv" nežli ústa bez zubů. A co můstek? Ten vyjde trošku levněji, né?

04.02.2012 19:07
ověřen
Tina:04.02.2012 19:05

Hm, tak asi lepší mít " černý úsměv" nežli ústa bez zubů. A co můstek? Ten vyjde trošku levněji, né?

tak jako do předních zubů to doporučovala tu bílou plombu, prý jsou to ploché zuby, tak tam ta plomba je dobrá, ale ne do stoliček, a můstek u mě nepřipadá v úvahu, nebot by mi obrousili vedlejší zuby a tím by mi je zničili, nebot je mám oba zdravé bez plomby, takže jedině implantát

04.02.2012 19:08
ověřen
Vladka:04.02.2012 19:07

tak jako do předních zubů to doporučovala tu bílou plombu, prý jsou to ploché zuby, tak tam ta plomba je dobrá, ale ne do stoliček, a můstek u mě nepřipadá v úvahu, nebot by mi obrousili vedlejší zuby a tím by mi je zničili, nebot je mám oba zdravé bez plomby, takže jedině implantát

Aha:-( Hmm, ale vidět to není, né?
04.02.2012 19:10
ověřen
Tina:04.02.2012 19:08

Aha:-( Hmm, ale vidět to není, né?

jen když se do široka usměju :-DDD hhihihi to víš že to je vidět, vypadám jako blb!!!!!

04.02.2012 19:13
ověřen
Vladka:04.02.2012 19:10

jen když se do široka usměju :-DDD hhihihi to víš že to je vidět, vypadám jako blb!!!!!

Ale to jen, že to víš. Kdo to neví, tak to nevidí:-)

Ale ty implantáty ani nemusí ústa přijmout:-(

04.02.2012 19:14
ověřen
Tina:04.02.2012 19:13

Ale to jen, že to víš. Kdo to neví, tak to nevidí:-)

Ale ty implantáty ani nemusí ústa přijmout:-(

ani nemluv, při představě, že mi do dásně zatlučou nějaký hřebík a na to nasadí umělý zub, .... ufff a je mi z toho ouvej.....pak vyfasuješ 15 litrů a nakonec to vyndáš, že ti to tělo nepříjme, no pane jo!

04.02.2012 19:16
ověřen
Vladka:04.02.2012 19:14

ani nemluv, při představě, že mi do dásně zatlučou nějaký hřebík a na to nasadí umělý zub, .... ufff a je mi z toho ouvej.....pak vyfasuješ 15 litrů a nakonec to vyndáš, že ti to tělo nepříjme, no pane jo!

No to je hrůza a to je jen jeden zub. Vezmi si kdyby bylo třeba těch zubů více:-( chjoooo

05.02.2012 11:12
ověřen
Tina:04.02.2012 19:16

No to je hrůza a to je jen jeden zub. Vezmi si kdyby bylo třeba těch zubů více:-( chjoooo

pak už jedině nandávací a večer do skleničky :-DD

05.02.2012 11:13
ověřen
Vladka:05.02.2012 11:12

pak už jedině nandávací a večer do skleničky :-DD

Pak? No, ale to doufám, že hodně pozdě. Ted bych to teda ještě nechtěla:-DDDD

05.02.2012 11:16
ověřen
Tina:05.02.2012 11:13

Pak? No, ale to doufám, že hodně pozdě. Ted bych to teda ještě nechtěla:-DDDD

:-) to byl vtip, já taky doufám, že se mě to taky na hezky dlouhou dobu netýká :-))

05.02.2012 11:17
ověřen
Vladka:05.02.2012 11:16

:-) to byl vtip, já taky doufám, že se mě to taky na hezky dlouhou dobu netýká :-))

Si to představ.... :-DDD Fuj, ani představovat nechci:-(((

21.09.2015 10:35

Já mám teda v puse spoustu amalgámu, zkrátka jsem si jako malá ráda dávala ráda lízátka Postupně si je teď nechávám měnit za kompozity, ale kromě toho, že to teda šíleně leze do peněz, tak buď to moje zubařka neumí, nebo já mám divný zuby. Tam kde mám teď kompozit, tak mám zub strašně citlivý na sladké a studené. Nevím, jestli mi mohla nějak narušit sklovinu, ale abych měla takhle citlivých šest dolních zubů, kde bych si amalgámy chtěla nechat vyměnit, tak to bych asi nevydržela...

© 2007-2020 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk