Úvod > Děti > Indigové děti

Indigové děti

Indigové děti je označení pro ty děti, které mají paranormální schopnosti, jako například čtení myšlenek. Tyto děti také "vědí", odkud jsou a kdo jsou. Mají zvláštní charakteristiku, a proto potřebují jiné jednání s nimi, jinou výchovu a více pochopení, aby mohly dosáhnout rovnováhy v životě a soulad s ním. Povinností rodičů je jim věnovat co nejvíce času, poznávat je, respektovat jejich kvality a dát jim maximum lásky a péče.

Jak se pozná indigové dítě

 • Přišlo na svět s pocitem, že je "někdo" a podle toho se i chová.
 • Má pocit, že si zasloužilo narodit se na tento svět.
 • Ví, kdo je a odkud je, a neustále to říká svému okolí.
 • Má velké problémy s autoritou.
 • Některé věci naprosto a zatvrzele odmítá dělat, například stát a čekat.
 • Nachází si svůj styl plnění úkolů, ať ve škole, či doma.
 • Pokud nemá kolem stejné jedince, uzavírá se do sebe, straní se společnosti.
 • Nebojí se říct, co chce a co potřebuje.
 • Ignoruje pocit vinny.
 • Vyžaduje kreativní myšlení.
 • Nestydí se a dává najevo své pocity.

Tyto děti jsou velmi chytré, talentované a inteligentní. Jsou také samostatné, vynalézavé a tvrdohlavé. Jejich myšlení nejde absolutně srovnávat s normálním myšlením ostatních lidí.

Umělecký typ

Indigové děti patřící do této skupiny jsou hodně citlivé a mají drobnější postavu. Jsou hodně tvořivé a ať dělají cokoliv, soustředí se hlavně na tvořivou část té činnosti. V dospělosti se většinou uplatní jako vědci, laboranti či lékaři. Zhruba už od 4 let se věnují různým druhům umění, ale dlouho nevydrží u jednoho. Dělají i více činností najednou, či přeskakují od jedné k druhé a pak se vracejí zase zpět k první.

Idealistický typ

Tyto děti jsou velkými manipulátory. Rádi manipulují s lidmi. Mají problém se sebeovládáním. Chlapci jsou zaměřené na svou matku a děvčata zas na otce. Pokud máte doma manipulátora, je potřeba ho navigovat správným směrem a absolutně mu nedovolit s nikým manipulovat. V dospělosti jsou z těchto dětí třeba architekti, kosmonauti nebo vojáci. Pokud se výchova takového dítěte vymkne kontrole, může mít pak sklon drogám a jiným závislostem. Je potřeba s ním hodně mluvit a věnovat se mu, kontrolovat ho a dávat mu správný směr.

Humanistický typ

Tento typ je velice hyperaktivní a přátelský, dokáže mluvit kdykoliv a s kýmkoli. Po fyzické stránce jsou ale tyto děti nešikovné a snaží se někdy prorazit hlavou zeď - zapomínají brzdit. Absolutně si neumí hrát jen s jednou hračkou, musí mít kolem sebe všechny a potom se chvilku soustředí na hru. Těžko se zaměstnávají. Ale jak milují pozornost druhých, tak pak jsou z nich vynikají právníci, učitelé a politici.

Nesprávné pochopení indigových dětí

"Normální" dítě napodobuje své rodiče, spolužáky a kamarády. Musí si projít neúspěchy v pubertě a postupně se prokouše až do dospělosti, pak se usadí a respektuje tradice a pravidla. Zatímco indigové dítě už od počátku ví, odkud je a kdo je, proč tu je, proč přišlo na svět. Je hodně citlivé, od miminka málo a špatně spí. Je velice vnímavé a má i různé schopnosti, jako jsou například intuice, telepatie apod. Vyniká svými skvělými schopnostmi, ale pro své okolí se zdá problematické. Někdy to až hraničí s poruchou chování, jakou je například ADHD (hyperaktivita spojená s nízkou schopností koncentrace). Tato diagnóza zařadí indigové dítě mezi hyperaktivní, naprosto nezvladatelné a agresivní. Jenže největším problémem jsou právě sami rodiče takových dětí. To oni právě způsobují jejich chování. Indigové dítě velmi trpí nedostatkem pozornosti svých rodičů. Jejich nezájem, malá komunikace nebo i partnerské problémy v rodině jim velice ubližují.

Indigové děti se rodí na tento svět proto, aby ho pomohly změnit.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk