Úvod > Ostatní

Ostatní

Antikoncepce

Každá žena, která nechce otěhotnět, se chrání antikoncepcí. Na trhu je několik druhů antikoncepce a každá žena si může zvolit, co ji vyhovuje.

Aspergerův syndrom

Aspergerův syndrom je poddruhem autismu. Postihuje převážně chlapce. Je to postižení ovlivňující způsob, jakým se lidé dorozumívají. Ovlivňuje také reakce na jiné osoby. Aspergerův syndrom a autismus mají hodně společných znaků, jako jsou například potíže s komunikací s ostatními. Lidé s tímto postižením se vyhýbají společnosti, jsou to spíše samotáři. Ale dokáží se s pomocí druhých začlenit a moh..

Kosmetika pro miminka

Ještě před narozením miminka se žena zajímá o to, jaká kosmetika bude pro miminko nejlepší, jaká je šetrná k jeho pokožce a také jaká miminko krásně provoní. Miminko voní již samo o sobě, je z něho cítit překrásná miminkovská vůně. Tím pádem určitě není potřeba nějak to s kosmetikou přehánět. Mimiko stejně každý den nekoupeme. Určitě si musíte všímat pokožky miminka na zadečku, tam je péče každode..

Mateřská dovolená

Zaměstnaná žena má nárok na 28 týdnů mateřské dovolené, pokud porodila 1 dítě. Pokud porodila současně 2 a více dětí, má nárok na mateřskou dovolenou v délce 37 týdnů. Toto období začíná podle určení lékaře šest až osm týdnů před plánovaným porodem. Mateřská dovolená doprovázená porodem musí být minimálně 14 týdnů a za žádných okolností nesmí být ukončena ani přerušena šest týdnů od okamžiku porod..

Neplodnost mužů

Podle statistik se uvádí, že k neplodnosti dochází, pokud se ženě nepodaří otěhotnět po pravidelném pohlavním styku dvakrát až třikrát týdně ani po uplynutí jednoho roku. Popsaný stav se objevuje u deseti až patnácti procent párů. Podrobnější průzkumy ukazují, že z 50 % případů je příčina ženy a u 40 % u mužů. Zbylých deset procent připadá na případy, kdy není u párů nalezena žádná příčina. U přib..

Neplodnost žen

V dnešní době je ženská neplodnost z velké části způsobena a zaviněna stylem života a prostředím, ve kterém žijeme, zrychlená a hektické doba, ve které panuje nervozita, nedobré a nezdravé stravovací návyky, kouření, stres, nečistoty. Zapomíná se na běžné fyzické a psychické potřeby, na odpočinek a kvalitní spánek. To vše zapříčiňuje nejen neplodnost jak u žen, tak i u mužů, ale i další různé onem..

Obřízka

Obřízka je zákrok, který se provádí u mužů i u žen. Nejčastějším důvodem, proč muž nebo žena postoupí tento zákrok, je náboženské vyznání a věrnost jeho tradicím. U mužů také bývá častý důvod zdravotní, případně sexuální. Většinou je obřízka prováděna bez lékařských znalostí primitivními nástroji, bez možnosti desinfekce nebo anestezie. Obřízka je nejčastěji prováděna v Africe a v muslimských zemí..

Pilates

Pilates je cvičení známé už z první poloviny 20. století z New Yorku, kde spousta tanečníků, zpěváků a herců cvičila Pilates jako doplněk k jejich množství pohybu během dne. Cviky nejsou tolik náročné a kromě vhodného pohodlného oblečení nejsou zapotřebí žádné pomůcky, maximálně nějaká podložka. Pilates je možné cvičit i v těhotenství s ohledem na aktuální zdravotní stav. Pilates lze provozovat kd..

Potrat

Když žena přijde o miminko, prožívá zátěž, která jí bere sílu ze života, a uzavírá se do sebe. Nemá náladu komunikovat s lidmi, nikoho nechce vidět a jiné těhotné ženy v skrytu nenávidí. Nechce se nikomu svěřovat. Většinu času tráví doma a nekomunikuje ani s partnerem. Nejí, nespí a pláče.

Sex po porodu

Není tomu tak dávno, co se říkalo a doporučovalo dodržovat sexuální půst šest týdnu před porodem a šest týdnů po porodu, tedy do doby, než bylo po poporodním vyšetření, které se dělá po šestinedělí. Dosti lékařů tvrdí, že jsou tyto rady zbytečně opatrné. Pakliže se maminka po porodu cítí v pořádku a dobře, nekrvácí a nemá žádné jiné problémy a má na sex chuť, může mít sexuální styk i dříve. Určitě..

Solná jeskyně

Solné jeskyně se staví ze solných segmentů, které se těží převážně v Jordánsku nebo v Izraeli z Mrtvého moře. Hodně náročným technologickým způsobem se sůl zpracovává, ohřívá se a lisuje. Nepoužívá se k tomu žádné pojivo a tím se zachovává ta nejlepší kvalita soli a hlavně léčebných účinků soli. Obsah minerálů tvoří až 55 %. Na výstavbu solné jeskyně je třeba ohromné množství soli. Množství je ind..

Svatba

Jednoho krásného dne se dívka (žena) zamiluje a muž jí požádá o ruku. Pomalu se začne připravovat svatba. Je to pro všechny zúčastněné velká událost. Netýká se totiž jen snoubenců, ale i celé rodiny. Rodinu většinou nezajímá, jak si snoubenci svatbu představují. Partneři většinou mají jiné představy o svatbě než rodina. Snoubenci mohou chtít jen malou svatbu nebo se vzít na úřadě v tajnosti, což r..

Šátky, vaky, nosítka a krosny

Říká se, že dítě potřebuje cítit matčin srdeční tep. Dítě se v různých šátcích nebo vacích schoulí k matce, položí si hlavičku na bedra matky a cítí se v bezpečí. Utváří se tak vzájemný vztah mezi matkou a dítětem.

Výběr dětského odrážedla

Děti začnou pomalu vyrůstat z kočárku, nebudou v něm chtít být, ale nebude se jim chtít ani chodit. Mohou se začít vztekat, že je bolí nožičky, budou si sedat na silnici a začnou protestovat, že nikam nejdou. Vám nastane souboj s procházkami. Začne být obtížné se někam dostat. Můžete jim ovšem procházku zpříjemnit. Pro vaše děti bude procházka zábavou a vy se nebudete muset tolik rozčilovat. Ze za..

Výpočet termínu porodu

Předpokládaná doba porodu se může zjistit několika způsoby. Jednotlivé způsoby se liší jak spolehlivostí, tak přesností, a proto výsledek nebude zcela stoprocentní. Mohl by vám však dobře pomoci a posloužit pro vaši představu.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk