Úvod > Zdraví

Zdraví

Alergie na pyl

Příroda kolem nás je velmi krásná a ukazuje nám své nádherné výtvory a krásy. Bohužel je tu sezona pylové alergie a hodně lidí nemá mužnost si tuto krásu vychutnat.

Aromaterapie

Co je to aromaterapie? Je to léčebná metoda, kterou nám umožní příroda. Není to tedy žádná chemie. Její účinky se dají využít při léčbě běžných zdravotních problémů, u fyzické námahy i psychické únavě. Je mnoho způsobů jak ji použít, např. masáže, koupele, aromalampy - relaxace, různé krémy a oleje, inhalace a obklady. Aromaterapie je "léčba pomocí vůní". Když název rozdělíme do dvou slov, dostaneme "aroma", tj. vůni, a "terapii", tj. léčbu.

Atopický ekzém

Atopický ekzém, neboli lidově známý jako "lišej", je druh ekzému s alergicko-dědičným kořenem. Vyskytuje se u dětí, které mají oba dva rodiče na něco alergické. Tím se sníží dětská obranyschopnost a miminko je již v děloze velmi znevýhodněné. Po narození se u něj může vyskytnout atopický ekzém. Atopický ekzém vzniká nejen z tohoto důvodu, ale také i ze spousty jiných příčin. Následky jsou bohužel ..

Borelióza

Lymeská borelióza je v dnešní době nejčastější formou infekce, kterou přenášejí členovci v mírném pásmu severní polokoule. Borelioza se v přírodě pohybuje mezi obratlovci a klíšťaty, která na nich sají. Studie z posledních let ukazují, že boreliózu přenášejí také hlodavci, například potkan nebo krysa. Výskyt je možný také u ptactva. Různorodost obratlovců, u kterých se vyskytuje infekce, udržuje c..

Bulimie

Bulimie paří, stejně jako anorexie, k obtížím s příjmem potravy. K poruchám příjmu potravy dochází buď úmyslně, nebo z důvodu vrozené vady. V tom případě se nejedná o mentální bulimii.

Celulitida

Celulitida je dnes velmi častým problémem. Trápí mnoho žen. Snad každá žena, která na svém těle celulitidu zpozoruje, se snaží s ní něco udělat. Jedny sáhnou po krému, druhé neváhají využít možnosti plastického zákroku. Vyzrát nad celulitidou ale není lehká věc. Každá žena je jiná, a proto také cesta k dokonalé postavě je rozlišná.

Dědičnost

Každého jistě zajímá, jaký bude jeho potomek, jak bude vypadat, komu bude podobný, jaké bude mít vlastnosti a podobně.

Dětské nemoci

Plané neštovice jsou virové onemocnění, které je typické pro dětský věk od 3 do 10 let. To však neznamená, že se dospělí nemůžou nakazit. Tento virus se přenáší kapénkami při přímém kontaktu s nemocným, tudíž hostitelem je výhradně člověk. Kolem 90 % lidí se nakazí s infikovanou osobou jen, když jsou v kontaktu a v uzavřeném prostoru. Epidemie se objevují hlavně přes zimu nebo brzy na jaře. Nákaza..

Endometrióza

Endometrióza je považována za onemocnění ženského pohlavního ústrojí, při kterém se malé části děložní sliznice tzv. endometria objevují mimo děložní dutinu. V normálním případě k takovému jevu nemá vůbec docházet. Endometria se objevují například na vaječnících, vejcovodech, močovém měchýři, na střevě. Tyto části děložní sliznice se chovají variabilně podle hormonálních změn. Během menstruačního ..

Fenylketonurie

Fenylketonurie je dědičné onemocnění, které je způsobeno poruchou metabolismu. Touto nemocí trpí asi jedno dítě z 10 tisíc narozených dětí. Za nemoc může chybějící enzym fenylalaninhydroxyláza. Jedná se o velice vzácné onemocnění, které se objeví už v několika prvních měsících po porodu. Když se brzy nemoc správně diagnostikuje, dá se fenylketonurie léčit. V opačném případě při nerozpoznání má člo..

Hipoterapie

Co je hipoterapie? Léčba koněm? Je to zjednodušeně řečeno "léčení duše". Pomáhá dětem při poruše chování nebo učení, při netečnosti, hyperaktivitě, ale i dětem s tělesným či mentálním postižením. Hipoterapie vznikla ze slov "hippos" - řecky kůň, a "therapy" - terapie.

Homeopatika pro malé děti

Homeopatie je metoda, jak léčit opatrně a bez vedlejších účinků. Homeopatické léky neléčí pouze různé nemoci a jejich příčiny, ale pomáhají také posílit imunitní systém, který je velice důležitý.

Horečky

Pokud dítě onemocní a dostane horečku, je to velice nepříjemné. Děti jsou oslabené, unavené a velmi protivné. I pro rodiče je to velmi těžká situace, protože dítě těžko uklidní. Malá miminka jsou většinou velmi plačtivá. Některé děti trpí na teplotu méně a ty, které mají oslabený organismus, bohužel více. Horečka se u dětí objevuje docela často. Teplota se objeví i při růstu zoubků. Díky teplotě z..

Hubnutí a detoxikace organismu

Obezita a nadváha jsou vlastně nemoci, při který se ukládají přebytečné tuky v těle. Nadváha se stala vážnou zdravotní obtíží, která se nesmí brát na lehkou váhu. Lidé s nadváhou se dožijí o 10 let méně než ti bez nadváhy. Abyste nadváhu neměli nebo abyste případně zhubli, musíte dodržovat pitný režim a správné stravovací zásady, musíte mít pravidelný pohyb. I lidé bez nadváhy by měli občas držet ..

Chudokrevnost u malých dětí

Chudokrevnost, tzv. anémie, je označení pro nemoc, při které v krvi dojde ke snížení krevního barviva hemoglobinu pod hranici, která je stanovená pro určitý věk a pohlaví dítěte. V dětském věku může chudokrevnost stoupat do závažného stupně rychleji než u dospělých, a proto by se neměla zanedbávat a podceňovat a měla by se co nejdříve začít léčit. Chudokrevnost u dětí je vážný problém. Tyto děti pak mohou být ve vývoji opožděné.

Imunita

Je vaše děťátko stále nemocné? Říkáte si, co děláte špatně? Proč se mu stále vrací kašel a rýma nebo jiné nemoci? Pokud mu je kolem tří let, je to bohužel normální, protože se imunita vašeho děťátka teprve vyvíjí.

Mentální anorexie

Mentální anorexie (chorobné nechutenství k jídlu) je nemoc, která postihuje převážně mladé dívky a ženy v období puberty a po pubertě. Ženy, které trpí touto nemocí, jsou schopny zhubnout svou tělesnou váhu až pod 30 kg, v některých případech dokonce pod 25 kg. Ovšem ani při této váze nejsou se svojí postavou spokojeny a z jejich vlastního pohledu jim nepřijde jejich chování nijak odlišné od ostat..

Monitor dechu

Každý rodič chce pro své děťátko to nejlepší. Své děťátko miluje a chce, aby se mu dostalo té nejlepší péče a ochrany. Když mají rodiče své miminko doma, řeší, co je potřeba ještě koupit. Někdy se miminku nakoupí spousta věcí, co ani nepotřebuje. Spíše by se mu mělo opatřit, co jemu i rodičům pomůže.

Nesestouplá varlata

Varlátka vznikají u zárodku mužského pohlaví. V pátém týdnu těhotenství vznikají u miminka základy pohlavních žláz. Za pomoci hormonu testosteronu se začne žláza vyvíjet v mužský pohlavní orgán. U holčiček svou cestu pohlavní žlázy končí v malé pánvi jako vaječníky, u chlapců pokračují dolů a postupně sestupují tříselným kanálkem až do šourku. To, že varlátko (varlátka) nesestoupí (kryptorchismus)..

Novorozenecká žloutenka

Název novorozenecká žloutenka pochází z latinského slova icterus neonatorum. Lékaři bývá nazývána jako ikterus. Novorozenecká žloutenka postihuje většinu miminek (některé méně), a to v prvních dnech života. Tato žloutenka se vyskytuje v tělíčku novorozence z rozpadu červených krvinek. Když je miminko ještě v bříšku, potřebuje dostatek červených krvinek pro dostatečné zásobování tkání kyslíkem. Kdy..

Obezita batolat

Obezita celosvětově narůstá a bohužel se stále častěji vyskytuje i u malých dětí. Podle statistiky v České republice je obézních dětí mezi 20 a 30 %. Pokud i vy máte tak trochu nadváhu, pravděpodobnost, že vás potomek bude také trochu silnější, je až 70 %. Jak tomu zabránit? Musíte jít sobě i svým blízkým příkladem a naučte své děti jíst zdravě a pravidelně sportovat, chodit ven na procházky a nes..

Očkování dětí

Očkování je proces, který lidský organismus nutí vytvářet ochranné protilátky. Imunita proti chorobě nenastupuje ihned, ale až po nějaké době. Proto je nutné některé látky opakovat i několikrát, aby se vytvořila dlouhodobá ochrana. Mluvíme tak o základním očkování a přeočkování. Ochranný efekt vakcín je různě dlouhý a ne u všech na celý život.

Oční vady

Krátkozrakost je onemocnění, které je převážně dědičné. Zatím je bohužel nevyléčitelné, a to z toho důvodu, že není dostatek důkazů, jak a čím vlastně vzniká. Sice existují spousty teorií, ale žádná z nich se neblíží k řešení, jak tuto nemoc léčit. Lékaři ji umí pouze korigovat neboli zmírnit její následky. Krátkozrakost se dělí do tří fází: lehké, střední a těžké krátkozrakosti. Přičemž v závislo..

Pohlavní nemoci

Pohlavní nemoci vznikají z důvodu nechráněného sexu s více partnery nebo v případě nechráněného pohlavního styku s jedním partnerem na večírku, firemní akci nebo jakékoliv jiné náhodné činnosti. Pokud již je člověk postihnut nějakou pohlavní chorobou, je velmi důležité držet se pokynů lékaře za účelem zmírnění následků až k úplnému vyléčení, které bohužel platí pouze u těch pohlavních chorob, kter..

Preventivní prohlídky dětí

Preventivní prohlídky začínají již v prvních 14 dnech života miminka. Po této první preventivní prohlídce nastane další v 6 týdnech, kde se tento celý cyklus zopakuje. Další a preventivní prohlídka se provede ve 3 měsících, kdy se praktický lékař zaměří na kyčle a pošle miminko s maminkou k lékaři pro odbornější vyšetření.

Probiotika pro malé děti

Probiotika je slovo převzaté z řečtiny a znamená "pro život". Probiotika jsou živé mikroorganismy, z velké části bakterie mléčného kvašení. Udržují dobrý stav trávicího ústrojí a střevní mikroflóry. Zajišťují správný poměr dobrých a špatných bakterií v trávicím ústrojí. Skvěle působí na zažívání a zajišťují i imunitu organismu. Pokud se užívají probiotika a prebiotika naráz, jsou jejich účinky max..

Předčasně narozené děti

Předčasně narozené děti se vyznačují některými tělesnými charakteristikami. Především velikost dítěte se podobá plodu v sedmém měsíci prenatálního vývoje. Kůže se jeví jako průsvitná a volná. Na první pohled je zřejmé, že chybí podkožní tuk. Ruce a nohy se zdají být kratší.

Pupečníková krev

Jestliže se pro odběr rozhodnete, sdělte to co nejdříve svému gynekologovi či porodníkovi, v porodnici se s tím personál již nezaobírá. Dále by bylo dobré si zjistit, zda v porodnici, kde chcete rodit, toto dělají. Pakliže ne, zvolte jinou, kde se zpracováním pupečníkové krve zabývají.

Rozštěp patra

Rozštěp patra je důsledkem nesplynutí tvrdého patra ve střední čáře. Rozštěp rtu a patra patří mezi velmi časté vrozené vady v oblasti hlavy a krku. Statistiky uvádí, že v České republice se na 600 zdravých dětí narodí jedno dítě s nějakou rozštěpovou vadou. Ročně tak přijde na svět přibližně 160 dětí s rozštěpem. Rozštěp patra je jednou ze skupin možných rozštěpů. Často se vyskytují také rozštěpy..

Rýma u kojenců

Rýma je velmi nepříjemné virové onemocnění, a proto by se u novorozenců neměla v žádném případě podceňovat. Když se miminko narodí, je sliznice v nosánku zcela sterilní. Až postupem času se mohou začít objevovat infekce a mikroby. Proto je velmi důležité se s miminky vyvarovat styku s nemocnými. Pokud už miminko rýma postihne, může se jednat o rýmu z oslabeného imunitního systému, kdy jsou napaden..

Strie

Strie jsou jizvičky, které se dělají z různých důvodů. Jde buď o přetažení různých cviků, při kterých roste svalová hmota. Kůže se nestihne přizpůsobit a nevydrží velké zvětšení svalů. Dalším důvodem, proč se strie dělají, je rychlý nárůst váhy, který je nejčastějším problémem žen v těhotenství a při dospívání. Strie se nejčastěji objevují na břiše, prsou, bocích, horní části rukou, stehnech a hýž..

Syndrom náhlého úmrtí kojenců

Syndrom náhlého úmrtí kojence se někdy označuje také zkratkou SIDS, což je zkratka anglického názvu Sudden infant death syndrome. Syndrom bývá považován za náhlou a neočekávanou smrt zdánlivě dravého dítěte ve věku 2 týdny až 1 rok. Nebývá odhalena žádná příčina. V rozvinutých zemích se syndrom považuje za nejčastější příčinu úmrtí v raném kojeneckém věku. Nejčastější výskyt bývá popisován mezi 2...

Syndrom třeseného dítěte

Syndrom třeseného dítěte je hodně smutné téma, ale týká se také zvládání emocí, proto je dobré být informovaný. Toto označení pochází z anglického názvu Shaken Baby Syndrom a používá se pro něj zkratka SBS. Jedná se o poranění zejména mozku děťátka v důsledku prudkých pohybů, jako je třesení, cloumání nebo odhození.

Vaginismus

Vaginismus je nepříjemná porucha, která ženám přináší problémy v sexuálním i soukromém životě. Ženy s touto poruchou si nemohou vychutnávat sexuální chvilky tak jako ostatní jedinci, kteří sex považují za absolutní slast nebo něco zcela normálního a přirozeného. Podle studií tato porucha v životě potká každou desátou ženu. Není však potřeba ihned zoufat, vaginismus je léčitelný.

Vojtova metoda

Ačkoli je tato metoda mezi matkami velmi známá, je velmi překvapivé, že hodně maminek nemá zájem o své miminko pečovat, pokud má nějakou pohybovou vadu. Často si prostě nevědí rady nebo nemají možnosti se o takovéto miminko starat. Ale je zde také druhá stránka věci. V některých případe rodiče postižené miminko nechtějí, protože se bojí všeobecného pohledu na ně a na své dítě.

Zánět močových cest

Zánět močových cest dokáže potrápit mnoho žen. Některé záněty se objeví jednou za život, ale u některých žen se bohužel stále opakují. Zánět močových cest je velmi nepříjemná nemoc, která trápí ženy všech věkových kategorii. Zánět se může objevit i u dětí a těhotných žen, někdy se objeví i u mužů. Ženy na tyto záněty však trpí více, protože mají konečník blíže k močové trubici, což zvyšuje riziko ..

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk