Úvod > Zdraví > Homeopatika pro malé děti

Homeopatika pro malé děti

Homeopatie je metoda, jak léčit opatrně a bez vedlejších účinků. Homeopatické léky neléčí pouze různé nemoci a jejich příčiny, ale pomáhají také posílit imunitní systém, který je velice důležitý.

Léčba se v dětské ordinaci moc nezměnila. Rozšířila se sice nabídka nejrůznějších léků, ale jejich užívání je ve většině případů stejné. Nosní kapky jsou stále stejné, i když se některé změnily ve spreje. Léky na horečky se také změnily od léků, už tolik nepůsobí krvácení. Kapičky na kašel se dělají takové, aby nezatěžovaly vedlejšími účinky tělíčka nejmenších pacientů. Antibiotika taktéž.

Celkový hit v dnešní době je léčit nejmenší šetrně a s největší odpovědností, jak to jen jde. To platí pro dětské lékaře i rodiče malých dětí. Mezi ty šetrné léky patří homeopatika, která jsou díky své šetrnosti k dětskému organismu lepší.

Homeopatika jsou vyrobena z přírodních látek. Jedná se o tak silné extrakty, že stačí jen velmi malé dávkování. Jsou ve formách granulek, kapek, sirupů a tabletek. Pro ty nejmenší jsou vhodné kapičky, ale mohou se jim podat i granulky, které rozpustíte v malém množství kojenecké vody. Dobrou vlastností všech homeopatik je jejich šetrnost. Nemají vedlejší účinky a nezatěžují organismus.

Homeopatické přípravky se používají při ucpaném nosu, které komplikuje kojení, při usínání u prsu a nebo když miminko prs odmítá. Dále se mohou užívat při nadýmání bříška, škytání, zácpě či průjmu, ale i při problémech s přibýváním na váze, prořezávání zoubků, vyrážkách a nespavosti. Při běžné rýmě, prořezávání zoubků či jiných menších bolístkách může homeopatika vybrat v lékárně zkušený rodič sám. Při vážnějších onemocněních je lepší navštívit lékaře, tzv. homeopata. Ten vybere sám nejvhodnější léky a doporučí i dávkování. Kojeným dětem je možné podat homeopatika prostřednictvím mateřského mléka. Matka je užívá a miminko je přijme z mateřského mléka. Zároveň to pomáhá matce i při nedostatku mateřského mléka.

Kojenci

Je-li porod obtížnější, mají novorozenci v očích drobná či větší krvácení. Tady pomůže Arnica montana 5CH a Hamamelis 5CH. Rozpustí se do kojenecké vody 5 kuliček léku a podávají se střídavě oba léky, a to dvakrát denně denně čajovou lžičku od každého z nich. Kuličky jsou z glukózy, která je pro kojence vhodná a neškodlivá.

Miminka také trpí moučnivkou, což jsou malé bílé skvrnky uvnitř v pusince. Miminko pak nechce pít, je to pro něj nepříjemné. I na to se dají použít homeopatika, a to Borax 5CH.

U kojenců se vyskytuje také drobná vyrážka v oblastech krku, podpaží a hrudníčku. Jedná se o otničky. Lékaři toto většinou neléčí. Pokud však chcete miminku ulevit a vyrážky se zbavit do dvou dnů, je možné podat Rhus toxicodendron 5CH.

V chladném období či v období různých epidemií trpí děti rýmou, mají ucpaný nosík, špatně se jim dýchá, a to hlavně v noci. V tomto případě je možné použít Sambucus nigra 5CH. Ten je však na recept. Pokud rýma teče z nosíku sama a je jakoby vodnatá, můžete sami v lékárně zakoupit Allium cepa 5CH.

Batolata

I v batolecím věku vám může homeopatie pomoci. Arnica montana 9CH, jako lék první pomoci, můžete použít při různých úrazech, jak jsou modřiny, naraženiny, drobné oděrky či údery do hlavy. Je též užitečný při větších úrazech, např. při zlomeninách či vykloubení a podobně. Arnica je téměř na úrovni léku proti bolesti a výrazně urychluje hojení.

V tomto věku také mívají děti neštovice. I tady je možné podat homeopatika Rhus toxicodendron 9CH. Dále je možné podat homeopatika na různé alergie, nechuť k jídlu, v létě také na bodnutí hmyzem.

Závěrem

Homeopatik je už v dnešní době celá řada. Lékaři se však nemohou stále dohodnout, kde je účast homeopatie žádoucí. Homeopatika mohou poskytnout řešení lidem, pro které jinak není klasický lék.

V řadě případů můžete homeopatika zkusit s překvapivým hojivým účinkem sami, a to například v péči o nejmenší děti. Jindy pouze s pomocí zkušeného odborníka. Je pravděpodobné, že si pak doma vybavíte lékárničku homeopatiky a už nebudete chtít nic jiného.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk