Úvod > Horoskop > Čínská znamení - Krysa

Čínská znamení - Krysa

Nejznámějším prvkem čínské astrologie je stejně jako u klasického znamení zvěrokruhu 12 znamení. Avšak Číňané užívají ještě šedesátiletý cyklus, který je tvořen kombinací dvanácti Pozemských větví a deseti Nebeských kmenů. Spárováním těchto prvků vzniká 60 různých kombinací, které označují jednotlivé roky cyklu. Lunární kalendář se na rozdíl od toho západního, který se počítá dle oběhu Země kolem Slunce, stanovuje podle měsíčních fází. Základní typy energie reprezentuje 5 prvků: voda, dřevo, země, oheň a kov.

Základní charakteristika se vztahuje na všechny zrozence v daném znamení. Dále je však dle šedesátiletého cyklu (v závislosti na roku narození) rozdělena do několika typů.

Rok Krysy

Prvek - voda, barva - černá
  • 5. února 1924 až 23. ledna 1925 - Krysa na střeše
  • 24. ledna 1936 až 10. února 1937 - Krysa na poli
  • 10. února 1948 až 28. ledna 1949 - Krysa ve skladišti
  • 28. ledna 1960 až 14. února 1961 - Krysa na trámu
  • 15. února 1972 až 2. února 1973 - Krysa na horách
  • 2. února 1984 až 19. února 1985 - Krysa na střeše
  • 19. února 1996 až 6. února 1997 - Krysa na poli
  • 7. února 2008 až 25. ledna 2009 - Krysa ve skladišti

Legenda

Nefritový císař stanovil pro výběr znamení zvířetníku dvě základní podmínky. Buď musí být dané zvíře prospěšné lidem, nebo se musí v den audience u císaře dostavit do Nebeského paláce jako první.

Krysa si strašně přála stát se jedním ze znamení, ale protože nevěděla, čím by mohla být člověku prospěšná, vymyslela, jak se lstí dostat do paláce jako první. Proto nepozorovaně skočila na hřbet buvolovi, který byl do paláce již pozván. Když doběhl k jeho branám, krysa seskočila a proběhla do paláce jako první. Lest krysy sice byla odhalena, ale dané slovo muselo již platit a tak se stala prvním znamením.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Krysy jsou aktivní a inteligentní, dokážou realizovat své sny. Jsou cílevědomí, ctižádostiví, mají schopnost pečlivé organizace. Občas však vnucují své názory i ostatním, címž jim mohou lézt na nervy. Bývají čestní a ve společnosti oblíbení. Vůči ostatním jsou pozorní. Velmi těžce nesou, pokud se někdo snaží zasahovat do jejich záležitostí a pokud se cítí nejistě, reagují až přecitlivěle. Většinou jsou plní energie a umí si poradit se spoustou potíží. Na druhé jsou někdy až příliš nároční a kritičtí.

Krysa na střeše

Lidé narozeni v tomto typu jsou inteligentní a nenechají si ujít žádnou pozitivní příležitost. Rádi objevují nové věci, což může ale vést k tomu, že nedokončí již rozdělaný úkol.

Krysa na poli

Lidé zrozeni v tomto období mají obrovskou energii, čímž mohou působit až příliš dominantně. Měli by být trpělivější a tolerantnější.

Krysa ve skladišti

Jedinci narození v tomto typu Krysy jsou velmi příjemní a milí společníci. Mívají přehnané starosti o rodinu a domácnost. Většinou jsou však neoprávněné.

Krysa na trámu

Tito lidé jsou upřímní, spolehliví a věrní ke svým blízkým. Mají pevnou vůli a nenechávají emoce ovlivnit jejich úsudek. Mají i dobré organizační schopnosti.

Krysa na horách

I když většinou budí dojem veselosti, bývají uvnitř nejistí. Svému okolí se však se svými obavami nesvěřují. Měli by se naučit více důvěřovat svým blízkým.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Každé ze znamení má své slabé a silné stránky, které ovlivňují to, jak se hodí k ostatním znamením. Vzájemná kompatibilita ovlivňuje chování v daném vztahu, a to jak osobním, tak i pracovním. Vztahy mezi jednotlivými znameními mohou proto fungovat někdy bez větší námahy a mezi jinými je naopak třeba vyvinout větší úsilí.

Krysa a Krysa

Oba jedinci jsou povahově hodně podobní, prudcí, vášniví, rozhodní, ale i podezřívaví. Ze začátku se vztah může jevit jako ideální, ale právě díky veliké podobnosti může nakonec skončit nespokojeností a hledáním chyb u svého partnera.

Krysa a Buvol

Obě znamení mají ráda svou nezávislost a uvědomují si, že ji musí dopřát i svému protějšku. Většinou spolu dokážou vybudovat pevný vztah díky tomu, že se doplňují. Buvol se stará o všední záležitosti, je rozvážnější, zatímco Krysa dokáže hledat nové příležitosti a je společenštější.

Krysa a Tygr

Tygr bývá většinou bezstarostný, nedělá mu problém riskovat a dokáže rychle přijímat změny. Krysa sice občasné změny vítá, ale taky má ráda své jistoty. Pokud se Tygr dokáže zklidnit a brát ohledy na potřeby svého partnera, může vztah fungovat.

Krysa a Zajíc

Zajíc je oproti Kryse opatrnější a obezřetnější. Nadšení a elán Krysy ho mohou začít unavovat a může pro něj být těžké, udržet s ní krok. I když je Krysa mnohem akčnější, stejně jako Zajíc má ráda své jistoty.

Krysa a Drak

Obě znamení jsou společenská, podnikavá a temperamentní. Krysa dokáže Draka podpořit v jeho plánech a činnostech. Dokážou se vzájemně respektovat a podporovat v osobních zájmech.

Krysa a Had

Obě znamení umí chytit příležitost za pačesy. Většinou žijí v celkové harmonii a jsou naladěni na stejnou vlnu. Mají rádi společnost a jsou veselí.

Krysa a Kůň

Obě znamení jsou velmi emotivní, avšak na rozdíl od Krysy, která sleduje nové příležitosti za každé situace, Kůň má oči jen pro svého partnera a kolem sebe v tu chvíli nic nevidí. To Krysu začíná rozčilovat a zraňujícím způsobem dokáže partnera za tuto vlastnost kritizovat.

Krysa a Ovce

Obě znamení jsou romantická, ale Krysa má mnohem více energie a hrne se do nových příležitostí. Ovce si nechá vše v klidu projít hlavou, ale občas se ztratí ve svých myšlenkách a nevěnuje pozornost úspěchu Krysy.

Krysa a Opice

Obě znamení bývají velmi výrazná, ale i soutěživá. Pro klidný vztah je důležité tuto svou soutěživost usměrňovat. Opice mívá tendenci s Krysou manipulovat. Obě znamení by se měla naučit akceptovat toho druhého, aby mohl vztah fungovat.

Krysa a Kohout

Kohout bývá odvážný i přemýšlivý, ale bývá rád viděn a tak může vypadat povrchně, což Krysu rozčiluje. Pokud mu ale dá šanci, zjistí, že je upřímný a poctivý a nakonec si dokáže vážit jeho úsudku.

Krysa a Pes

Obě znamení se shodují v potřebě chránit si své soukromí. Psovi občas schází sebedůvěra, kterou mu Krysa může poskytnout. Tato dvě znamení se umí doplňovat, vážit si a chránit toho druhého.

Krysa a Prase

Prase bývá mírumilovné a občas ho dokáže vykolejit náročnost a náruživost Krysy. Avšak dokáže tyto pocity rozptýlit a s Krysou vytvořit pevný a hluboký vztah. Oba mají smysl pro humor a rádi si užívají života.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk