Úvod > Horoskop > Čínská znamení - Ovce

Čínská znamení - Ovce

Nejznámějším prvkem čínské astrologie je stejně jako u klasického znamení zvěrokruhu 12 znamení. Avšak Číňané užívají ještě šedesátiletý cyklus, který je tvořen kombinací dvanácti Pozemských větví a deseti Nebeských kmenů. Spárováním těchto prvků vzniká 60 různých kombinací, které označují jednotlivé roky cyklu. Lunární kalendář se na rozdíl od toho západního, který se počítá dle oběhu Země kolem Slunce, stanovuje podle měsíčních fází. Základní typy energie reprezentuje 5 prvků: voda, dřevo, země, oheň a kov.

Základní charakteristika se vztahuje na všechny zrozence v daném znamení. Dále je však dle šedesátiletého cyklu (v závislosti na roku narození) rozdělena do několika typů.

Rok Ovce

Prvek - země, barva - žlutá
  • 17. února 1931 až 5. února 1932 - Úspěšná ovce
  • 5. února 1943 až 24. ledna 1944 - Ovce ve stádu
  • 24. ledna 1955 až 11. února 1956 - Ovce těšící se uznání
  • 9. února 1967 až 29. ledna 1968 - Osamělá ovce
  • 28. ledna 1979 až 15. února 1980 - Ovce probíhající horami
  • 15. února 1991 až 3. února 1992 - Úspěšná ovce
  • 1. února 2003 až 21. ledna 2004 - Ovce ve stádu
  • 19. února 2015 až 7. února 2016 - Ovce těšící se uznání

Legenda

Nefritový císař stanovil pro výběr znamení zvířetníku dvě základní podmínky. Buď musí být dané zvíře prospěšné lidem, nebo se musí v den audience u císaře dostavit do Nebeského paláce jako první.

Kdysi dávno sestoupila nebeská ovce na zem a všimla si, že lidé vypadají smutně a nemocně. Kvůli zákazu císaře nemohli pěstovat obilí, to bylo pěstováno pouze na nebesích. Ovci se lidí zželelo a rozhodla se pro ně obilí ukrást. Dala lidem zrní a naučila je, jak s ním naložit. Lidé jí byli velmi vděční a ovci děkovali. O jejím činu se však doslechl císař a ten s hněvem nařídil, aby byla ovce zabita a její maso poskytnuto lidem, když už toužila jim být prospěšná. Rozkaz byl vykonán, ale příští rok se na stejném místě, kde byla ovce zabita, objevila nová ovce, zakladatelka ovčího rodu. Když se lidé dozvěděli, že císař vybírá znamení zvířetníku, navrhli právě ovci. Císař jim vyhověl a ovci její čin odpustil.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Ovce jsou ohleduplní, zvažují dopředu každý krok, protože nechtějí vědomě nikomu ublížit. Pokud se tak už nechtěně stane, snaží se to napravit. Vůči svému okolí bývají velmi citliví, někdy až přehnaně. Nemají rádi zbytečné konflikty, a pokud je to možné, snaží se jim vyhnout. Rádi poznávají nové lidi a místa. Dokážou se radovat z drobných radostí všedního života. Neradi riskují ani malé životní jistoty, takže se nedokážou rychle rozhodnout a díky tomu jim občas uteče dobrá příležitost. Ve vztahu potřebují cítit ze strany svého partnera jistotu, bývají velmi citliví. Jsou jemní a romantičtí, potřebují ochranu, ale nesnáší omezování. V pracovní oblasti by si měli vybírat takové povolání, kde není třeba denně činit důležitá rozhodnutí. Potřebují spíše pohodu, ve stresu se necítí dobře. Těší je tvořivá práce.

Úspěšná ovce

Lidé narozeni v tomto typu jsou idealisté. Těm, co jim ublížili, dokážou znovu uvěřit a odpustit. Jejich jemná povaha občas může svádět některé lidi k tomu, aby je využili, či obelhali. Na ochranu Ovci spěchají její přátelé, kteří většinou vidí možné nebezpečí dříve než ona.

Ovce ve stádu

Lidé zrozeni v tomto období jsou velkomyslní, nečiní jim potíže věnovat peníze ani čas na ušlechtilé účely. Pokud jsou o něčem přesvědčeni, nedokáže je nic odradit.

Ovce těšící se uznání

Jedinci narození v tomto typu Ovce jsou velmi zdatní a spolehliví pracovníci. Jejich kolegové k nim chovají respekt. Umí ocenit hodnotu peněz. Jsou pilní a vytrvalí, což jim časem přinese úspěch a zisk.

Osamělá ovce

Tito lidé jsou náladoví, jednou se nechají unést příležitostí, která se před nimi objeví, podruhé je naopak rozruší událost, kterou znají jen z doslechu. Vždy chtějí znát pravdu a stále hledají odpovědi na své otázky.

Ovce probíhající horami

Jsou vynikajícími diskutéry. Umí uznat stanovisko protivníka, aby ho nakonec přesvědčili o správnosti svého vlastního názoru. Jsou upřímní, vyzařují osobní kouzlo a přirozenou eleganci. Nebojí se taktně vyjádřit vlastní názor.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Každé ze znamení má své slabé a silné stránky, které ovlivňují to, jak se hodí k ostatním znamením. Vzájemná kompatibilita ovlivňuje chování v daném vztahu, a to jak osobním, tak i pracovním. Vztahy mezi jednotlivými znameními mohou proto fungovat někdy bez větší námahy a mezi jinými je naopak třeba vyvinout větší úsilí.

Ovce a Krysa

Obě znamení jsou romantická, ale Krysa má mnohem více energie a hrne se do nových příležitostí. Ovce si nechá vše v klidu projít hlavou, ale občas se ztratí ve svých myšlenkách a nevěnuje pozornost úspěchu Krysy.

Ovce a Buvol

Ovcespoustu nápadů a fantazie, která Buvola očaruje. Buvol naopak zajišťuje ve vztahu stabilitu a spolehlivost. Většinu běžných záležitostí si bere na svá bedra.

Ovce a Tygr

Ovce od svého partnera očekává, že jí poskytne dostatek zázemí, jistoty a bezpečí, protože se sama nedokáže často ubránit nepřátelům, což pro Tygra není problém. Tato znamení se k sobě hodí, ale musí si dopřát dostatek volnosti a respektu.

Ovce a Zajíc

Tato dvě znamení působí jako spřízněné duše. Oba partneři ádi sdílí své pocity a zkušenosti, cestují, či se nechávají unést svou fantazií. Pokud jeden z partnerů znejistí, dokáže ho ten druhý uklidnit a dát mu najevo svou lásku a něhu. Problém nastává, pokud znejistí oba zároveň, pak je důležité, aby se snažili zhodnotit situaci s nadhledem a najít řešení, aniž by propadali panice.

Ovce a Drak

I když je Ovce unesena novými možnostmi, které jí dobrodružný a vzrušující vztah s Drakem nabízí, může to na ni být až příliš rychlé. Ovce potřebuje více času na rozmyšlenou, je náladovější a zasněnější a své rozhodnutí častěji mění. Drakovo nadšení a elán sice obdivuje, ale zapomíná mu to dávat patřičně najevo.

Ovce a Had

Oba partneři si rádi užívají život a každodenní záležitosti je otravují. Had se dokáže podřídit záměrům svého protějšku, pokud mu to ovšem nevyhovuje, umí se nenápadně vzdálit. Napětí ve vztahu se může objevit, pokud se dostanou do časové tísně, kdy mají společně něco dokončit. Pokud se oba vyčerpají, neumí se vzájemně podpořit.

Ovce a Kůň

Kůň je energický a vášnivý a má zájem o nové věci. Ovce Koně s radostí následuje. I když se Ovce obejde bez neustálého ujišťování o jeho zájmu, živé a egocentrické chování Koně může zapříčinit, že přece jen začne podporu svého partnera postrádat.

Ovce a Ovce

Ani jeden z partnerů nepožaduje po tom druhém, aby ho všude doprovázel. Přesto rádi tráví čas společným plánováním, nakupováním nebo cestováním. Oba potřebují klid na své snění. Problémy se mohou objevit v oblasti každodenních povinností. Je třeba si je předem rozdělit a zorganizovat.

Ovce a Opice

Oba si rádi užívají radostí života. Vzájemně si nebrání v občasných povyraženích. Opice je rozhodná a samostatná, umí jednat diplomaticky, a pokud je to nutné, nebrání se ani intrikám. Ovce je naopak v těchto situacích bezradná, proto jí Opice přispěchá na pomoc.

Ovce a Kohout

Ovce bývá velmi šťastná, pokud se dostane do středu pozornosti Kohouta. Oba mají rádi živou společnost a objevují nové věci. Kohout dává přednost činům a nebojí se vyjádřit svůj názor. Ovce je ústupnější a zdrženlivější. Oba partneři potřebují jistý díl nezávislosti. Kohout však potřebuje i pocit jistoty, což mu Ovce ne vždy dokáže poskytnout. Proto by se měla naučit více ho podporovat.

Ovce a Pes

Pes je mnohem opatrnější než Ovce. I když se stejně jako Ovce nechá zlákat novými zážitky, ve chvíli kdy znejistí, se stáhne zpátky, zatímco Ovce jde dál za dobrodružstvím. Oba dokážou svůj protějšek zahrnout péčí a láskou, a tak dokážou překonat i obtížnější životní období.

Ovce a Prase

Oba si vzájemně poskytují dostatek prostoru a nesnaží se nějak omezovat. Mají rádi umění, divadlo a mají smysl pro krásu. Prase se více stará o běžné záležitosti a nechává Ovci čas pro její tvůrčí rozlet.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk