Úvod > Horoskop > Čínská znamení - Tygr

Čínská znamení - Tygr

Nejznámějším prvkem čínské astrologie je stejně jako u klasického znamení zvěrokruhu 12 znamení. Avšak Číňané užívají ještě šedesátiletý cyklus, který je tvořen kombinací dvanácti Pozemských větví a deseti Nebeských kmenů. Spárováním těchto prvků vzniká 60 různých kombinací, které označují jednotlivé roky cyklu. Lunární kalendář se na rozdíl od toho západního, který se počítá dle oběhu Země kolem Slunce, stanovuje podle měsíčních fází. Základní typy energie reprezentuje 5 prvků: voda, dřevo, země, oheň a kov.

Základní charakteristika se vztahuje na všechny zrozence v daném znamení. Dále je však dle šedesátiletého cyklu (v závislosti na roku narození) rozdělena do několika typů.

Rok Tygra

Prvek - dřevo, barva - zelená
  • 13. února 1926 až 1. února 1927 - Tygr v lese
  • 31. ledna 1938 až 18. února 1939 - Tygr procházející horami
  • 17. února 1950 až 5. února 1951 - Tygr sestupující z hor
  • 5. února 1962 až 24. ledna 1963 - Tygr kráčející lesem
  • 23. ledna 1974 až 10. února 1975 - Nehybně stojící tygr
  • 9. února 1986 až 28. ledna 1987 - Tygr v lese
  • 28. ledna 1998 až 15. února 1999 - Tygr procházející horami
  • 14. února 2010 až 2. února 2011 - Tygr sestupující z hor

Legenda

Nefritový císař stanovil pro výběr znamení zvířetníku dvě základní podmínky. Buď musí být dané zvíře prospěšné lidem, nebo se musí v den audience u císaře dostavit do Nebeského paláce jako první.

Původně se měl stát jedním ze znamení zvířetníku lev. Jelikož ale na zemi škodil, byl svého postavení zbaven a nahrazen tygrem. Ten patří mezi nejvlivnější znamení. Původně byl zcela neškodné zvíře, až od kočky se svou pílí naučil rozsápat svou oběť a stal se tak obávanou šelmou. Poté, co se stal strážcem Nebeského paláce, začala krvelačná zvířata na zemi požírat lidi. Ti prosili Nefritového císaře o pomoc. Ten jim seslal právě Tygra, který spolu se lvem, koněm a medvědem ostatní zvířata opět srovnal, aby lidem přestali škodit. Ovšem ještě musel skolit divokou mořskou želvu, která zvedala vlny natolik, že zaplavovala lidem půdu. Poté, co ji zabil, ho císař odměnil tak, že mu na kůži udělal tolik pruhů, kolik zvířat v boji zdolal a stanovil ho králem zvířat.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Tygra mají radost ze života a rádi se vrhají do nových a neznámých úkolů. K životu mají vesměs pozitivní přístup a touží po úspěchu. Avšak ne vždy dotáhnou věci až do konce, i když nesnáší, pokud jsou ostatní svědkem jejich neúspěchu. Občas se vrhají do nových situací po hlavě a vše si potřebují vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud se dostanou do úzkých, začínají být agresivní. Lidé tohoto znamení bývají velkorysí a spoléhají se na svůj instinkt. K přátelům se dokážou chovat jak velkoryse, tak i kriticky až sobecky. Ve vztazích se často nechávají strhnout novým dobrodružstvím a u jednoho partnera většinou dlouho nesetrvají. Jakmile se začnou nudit nebo zažívají stereotyp, hledají nové zážitky. Mají raději nezávislé partnery, kteří dokážou jednat i bez nich. Proto potřebují za partnera někoho vyrovnaného, kdo si také dokáže jít za svým cílem.

Tygr v lese

Lidé narozeni v těchto letech jsou velmi dobrými pozorovateli a máloco jim unikne, proto se dokážou bavit o jakémkoli problému, pokud je zajímá. Bývají věrnými přáteli.

Tygr procházející horami

Lidé zrozeni v tomto období potřebují, aby šlo vše dle jejich představ, pak zahrnují své okolí chválou. V opačném případě začnou být nejistí. Nové úkoly řeší rádi, ale nastane-li neřešitelná situace, začnou panikařit. Je potřeba mít více trpělivost a najít cestu ven.

Tygr sestupující z hor

Jedinci narození v tomto typu Tygra jsou velmi pracovití, velkorysí, ale i náladoví. Mají-li pocit, že se k nim někdo nechová, jak by měl, dokážou to dát najevo. Nezlobí se však dlouho a umí odpustit. Jsou energičtí a starostliví, což jim jejich rodina ráda oplácí.

Tygr kráčejícím lesem

Tito lidé jsou inteligentní, přímí a přemýšliví. Jejich otevřenost a upřímnost nemusí být všem úplně příjemná. Jejich jednání je však čestné.

Nehybně stojící tygr

Tito jedinci jsou velmi dobří pozorovatelé a na rozdíl od ostatních typů Tygra si více věci promýšlí, než se do nich pustí. Jsou obezřetní, ale i odhodlaní a nedělá jim problém vzít na sebe zodpovědnost.

Vztahy mezi jednotlivými znameními

Každé ze znamení má své slabé a silné stránky, které ovlivňují to, jak se hodí k ostatním znamením. Vzájemná kompatibilita ovlivňuje chování v daném vztahu, a to jak osobním, tak i pracovním. Vztahy mezi jednotlivými znameními mohou proto fungovat někdy bez větší námahy a mezi jinými je naopak třeba vyvinout větší úsilí.

Tygr a Krysa

Tygr bývá většinou bezstarostný, nedělá mu problém riskovat a dokáže rychle přijímat změny. Krysa sice občasné změny vítá, ale taky má ráda své jistoty. Pokud se Tygr dokáže zklidnit a brát ohledy na potřeby svého partnera, může vztah fungovat.

Tygr a Buvol

Tygr dokáže Buvolovi dopřát pocit jistoty, po kterém Buvol touží, ale potřebuje zároveň i svou volnost. Buvol je pro Tygra spolehlivým a oddaným partnerem, ovšem jeho zálety nevydrží dlouho tolerovat.

Tygr a Tygr

V tomto vztahu jsou oba partneři nezávislí, aktivní a rozhodně si nemohou stěžovat na stereotyp. Jejich záliba v riskování se jim však nemusí vždy vyplatit. Pokud má jejich vztah fungovat, musí si vzájemně poskytovat dostatek volnosti a samostatnosti.

Tygr a Zajíc

Obě znamení mají nezávislého ducha, i když Tygr má dobrodružství raději než Zajíc. Zatímco Tygr rád vyhledává společnost, Zajíc upřednostňuje samotu, kde může přemýšlet. Obě znamení však touží po bezpečí domova. Zajíc bývá v tomhle soužití věrnější.

Tygr a Drak

Obě znamení jsou velmi odvážná a vyhledávají dobrodružství. Drak na rozdíl od Tygra zvažuje více rizika. Oba mají rádi společnost a nové návrhy. Pokud dojde na narušení rovnováhy v tomto vztahu, jen těžko se opět obnovuje.

Tygr a Had

Had na rozdíl od Tygra pečlivě zvažuje své plány, zatímco Tygr se do nich vrhá po hlavě, což může Hada někde rozčilovat. Rozdílným přístupem k řešení problémů mohou vznikat konflikty, proto je důležité naučit se dělat kompromisy.

Tygr a Kůň

Obě znamení se ráda seznamují s novými lidmi a navštěvují nová místa. Touží si užívat života plnými doušky, ale občas je jejich vztah chaotický.

Tygr a Ovce

Ovce od svého partnera očekává, že jí poskytne dostatek zázemí, jistoty a bezpečí, protože se sama nedokáže často ubránit nepřátelům, což pro Tygra není problém. Tato znamení se k sobě hodí, ale musí si dopřát dostatek volnosti a respektu.

Tygr a Opice

V tomto vztahu se spojuje bystrost a podnikavost. Oba rádi podnikají nová dobrodružství a objevují nové věci. Opice přemýšlí více dopředu, proto ji na rozdíl od Tygra nezaskočí nenadálá situace. Aby vztah fungoval, je třeba, aby Opice projevila více otevřenosti a byla méně kritická a Tygr by měl být více trpělivý a tolerantní.

Tygr a Kohout

Kohout rád otevřeně hodnotí okolí, což Tygra ze začátku přitahuje, později mu to však může začít vadit. Kohout se pak cítí nepochopený a ukřivděný. Jinak je ale velmi zodpovědný a nebojácný, což Tygr oceňuje. Pro fungující vztah je důležitá trpělivost z obou stran a jasnější formulace a vyjadřování svých pocitů.

Tygr a Pes

Pes je mnohem opatrnější než Tygr a pokud má pocit, že jeho partnerovi hrozí nějaké nebezpečí, okamžitě ho varuje. Tygr oceňuje je ho věrnost. Pes potřebuje od svého partnera občas ujistit, že je jejich vztah pevný a stabilní.

Tygr a Prase

Tito partneři mívají podobné životní cíle. Umí se vzájemně podporovat a ochraňovat. Vůči sobě nemívají přehnané nároky, což jim oběma vyhovuje. Pokud však Prase nazná, že se jeho partner vrhá do příliš riskantní záležitosti, dokáže ho přimět, aby se držel zpátky.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk