Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Beran

Znamení zvěrokruhu - Beran

Beran (latinsky Aries) 21. března - 20. dubna

Znamením Berana zvěrokruh začíná. Řadíme ho mezi ohnivá znamení. Vládcem tohoto znamení je planeta Mars. Mezi jeho přednosti patří energičnost, tvořivost a průbojnost, k slabinám svéhlavost a netrpělivost. Souvztažným kovem je železo; barva tmavě červená až ohnivá; mezi kameny tohoto znamení patří rubín, karneol, korál, jaspis, chalcedon; šťastnou květinou je vřes.

Legenda

Legenda vypráví, že divoký beran pomohl k útěku dětem thébského krále, Frixovi a Hellé, které měly být kvůli zlé maceše obětovány. Hellé ale bohužel při útěku spadla do moře a utopila se. Beran dovezl aspoň Frixe do bezpečí a ten jej z vděčnosti obětoval Diovi. Jeho rouno pak pověsil v Áretově háji na strom, kde jej hlídá drak. Znamení Berana tedy znázorňuje sílu, která se i za cenu sebeobětování žene za svým cílem.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Berana většinou překypují energií, elánem a nadšením. Mívají vzpřímenou postavu, hrdou chůzi, výrazné čelo a velké oči. Vyzařuje z nich síla a sebedůvěra. Rádi zkoumají a dobývají svět kolem sebe. Do věcí, které je zaujmou, se vrhají po hlavě. Občas se bohužel snaží hlavou prorazit zeď. Rádi jsou aspoň v něčem nejlepší. Jsou aktivní a zahálka je nebaví. Občas jim chybí při jednání s ostatními takt a také trpělivost. Bývají zbrklí až vznětliví a choleričtí. Dokážou čelit problémům a rázně je řešit. Také se snaží dost tvrdě prosadit své názory. Rychle vzplanou vztekem, ale stejně rychle zapomínají a umí odpustit. Občas bývají sebestřední. Mají velkou sebedůvěru, bojovného ducha a dobré organizační schopnosti. Mezi jejich další vlastnosti patří velkorysost a bohužel i utrácivost. Milují společnost a bývají zábavní a vtipní.

Rozhraní Berana a Ryb (21. březen): Díky narození na rozhraní těchto dvou znamení dostali tito lidé do vínku činorodost, dynamičnost, ctižádostivost a podnikavost. Jsou odvážní a schopní vyrovnat se i s těžkými překážkami.

Vládcem první dekády v období od 21. 3. do 30. 3. je Mars, Vládcem druhé dekády v období od 31.3 do 9.4. je Slunce a vládcem třetí dekády v období od 10.4. do 20.4. je Venuše.

Rozhraní Býka a Berana (20. duben): Jedinci narození tento den čerpají z obou znamení, oplývají elánem a troufalostí Berana i praktickou rozhodností Býka. Touží po úspěchu ale i jistotách, bývají otevření a přátelští, ale špatně snáší kritiku od druhých.

Muži - Berani

Muži narození ve znamení Berana mají rádi dobývání. Většinou mají hodně energie, ale jsou i výbušní, pokud svou kořist již dostanou, snadno se stane, že oni ztratí zájem. Jsou odvážní a ambiciózní. Dokážou si jít tvrdě za svým cílem. Neradi dělají kompromisy a občas při prosazování svých zájmů zapomínají na přání druhých.

Ženy - Berani

Ženy narozené ve znamení Berana působí občas chladně až nepřístupně. Ale bývají naopak velmi temperamentní a rozhodné. Jsou silné, energické a otevřené. Pokud se pro něco rozhodnou, jdou si za svým cílem. Špatně snáší kritiku, pokud s něčím nesouhlasí, velmi nerady se přizpůsobují. Naopak rády ukazují svou smělost a neohroženost.

Partnerské vztahy

Berani bývají nestálí, těžko ovladatelní a nevypočitatelní. Potřebují náležitý obdiv a chválu ze strany svého partnera. S Beranem se pravděpodobně nebudete nikdy nudit, protože nenávidí všednost. Do dlouhodobých vztahů se většinou nehrnou, pokud si svého partnera však už vyberou, jsou schopni pro něj udělat cokoli. Sami mají rádi, je-li o ně postaráno. Bývají také žárliví a občas se chovají sobecky a pánovitě. Rádi svým partnerům líčí sáhodlouze své plány, dokážou však podporovat i jeho zájmy.

Dítě - Beran

Děti narozené ve znamení Berana se většinou do všeho hrnou po hlavě. Mají neustálou potřebu pohybu. Nesnáší, když je něco omezuje, např. příliš těsné oblečení apod. Děti Skopci nebývají často nemocné. Pokud už omarodí kašlem, rýmou apod., většinou je to chvilková záležitost a brzy se z toho dostanou. Naopak je třeba být opatrný na přepínání sil a z toho možná onemocnění, jako nemoci srdce a žaludku a bolesti hlavy. Děti Berani jsou rády na prvním místě, proto se snáze vyrovnají s mladšími sourozenci, ve kterých nevidí rovnocenného soupeře. Většinou nepatří mezi mazlící děti, které se rády pusinkují. I když potřebují také spoustu lásky, svou náklonnost dávají najevo jinak. Pro jejich vybití jsou vhodné kolektivní sporty nebo bojová umění. Ke svému rozvoji potřebuje vaše povzbuzování. Nesnáší nespravedlnost. Je dobré je od brzkého věku učit zacházet s penězi, např. ve formě kapesného, aby se naučily a nimi hospodařit.

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci narození ve znamení Berana mívají obrovské množství energie. Ve svých požadavcích dokážou být neústupní a dát je patřičně najevo. Jejich výchova bývá složitá, neradi poslouchají. Naopak rádi bojují s dalšími zvířaty. Bývají také ostražití, agresivní, netrpěliví, impulzivní, hluční. Mají rádi pohyb, běhání, skákání, plazení se apod. Nejraději bývají v domácnosti jako jediní mazlíčci, nechtějí se dělit ani o věci ani o vaši přízeň s dalším konkurentem. Jinak mají rádi jakoukoli činnost. Jejich slabinou je hlava, proto jim občas prohlédněte oči, uši, čumák, zuby a celou hlavu. Celkově potřebují dostatek pohybu a mají rádi delší procházky a venčení.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk