Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Blíženci

Znamení zvěrokruhu - Blíženci

Blíženci (latinsky Gemini) 22. května - 21. června

Znamení Blíženců je třetí znamení zvěrokruhu. Je to znamení vzdušné. Vládcem znamení je Merkur. Mezi kladné vlastnosti patří dobročinnost a záporné jsou povrchnost a nestálost. Jeho kovem je rtuť; charakteristická barva je žlutá a fialová; typické kameny jsou achát, topas; šťastnou rostlinou je oves, řepa a popínavé rostliny.

Legenda

Podle legendy byli dva bratři Kastór a Pollux. Byli to nerozluční bratři a když padli v bitvě, tak Pollux, jelikož byl bůh, měl odejít na Olymp. Kastór byl smrtelník a měl odejít do Hádovy říše. Jenže to ani jeden z bratrů nechtěl, chtěli být stále spolu. Tak je Zeus spojil ve hvězdy na nebi, aby byli navždy spolu. A tak vzniklo znamení Blíženců.

Charakteristika

Zrozenci tohoto znamení jsou aktivní, dokáží rychle myslet, snadno a lehce se vyjadřují a rychle se rozhodují. Jsou milí, příjemní, okouzlující, originální a výřeční. Mají výborný smysl pro humor. Jsou pohotoví a strategičtí. Ale pod vlivem své neúnavné energie se nesoustředí. Z celého zvěrokruhu jsou nejméně stálým znamením. Dokáží měnit šaty, zaměstnání, přátele, partnery a domov stejně rychle, jako svá rozhodnutí. Snadno se pro něco nadchnou, ale stejně snadno přenesou své nadšení jinam. Podobně se projevují ve vztahu k ostatním lidem. Rádi se nechávají unášet svou bujnou fantazií. Měli by se učit víc trpělivosti a měli by se snažit být vnímavější a tolerantnější k ostatním lidem.

Muž - Blíženec

Muži narození v tomto znamení se vyznačují aktivitou. Touží vše vědět a chtějí vše nové poznat. Mají rádi změny a jsou schopni se okamžitě přizpůsobit dané situaci. Mají organizační talent, dobrou paměť a snadno se naučí cizí řeči. Muži Blíženci bývají tolerantní, ale i toleranci vyžadují. Ke šťastnému životu potřebují svobodu a pocit volnosti. Nejsou velký bojovníci, bojům se vyhýbají. Jejich velkou zbraní je slovo. Ke svému životu potřebují pořád nové kontakty, bez přátel by pro ně byl život živořením. Všechno chtějí zkusit a poznat, žádné překážky pro ně nejsou nepřekonatelné. Když chtějí dosáhnout určitého cíle, využijí vychytralost, ale jsou schopni i lhát a podvádět. Jejich velice dobrou vlastností je ochota pomáhat ostatním a pomáhat všude tam, kde je to potřeba.

Žena - Blíženec

Ženy narozené ve znamení Blíženců jsou inteligentní, společenské a milé. Velmi pohotově na vše reagují. Těchto předností spolu se svou krásou dokáží využít ve svůj prospěch. Mají hodně zájmů. Zajímají je hlavně módní trendy. Díky jejich zvědavosti se musí stále něčím zaměstnávat a zabývat. Nestálé bývají také v lásce a v manželství. Musí neustále hledat něco nepoznaného. Mají dobrý odhad na lidi, například pouhým podáním ruky poznají, zda se jim partner zamlouvá či nikoli. Potřebují dostatek volnosti a velkou toleranci ze strany partnera. Žárlivé hádky a scény vedou k umíněnosti, nevěře a rychlému rozchodu.

Partnerské vztahy

Blíženci jsou svůdní, mají neodolatelný šarm a sex-appeal. Rádi flirtují a lásku berou jako hru. Ale když se rozhodnou pro manželství, myslí to upřímně a vážně. Potřebují k sobě partnera, který je tolerantní a bude tolerovat jejich nestálost a nepravidelnost.

Dítě - Blíženec

Děti narozené v tomto znamení musejí být už od malička vychováváni přísně a se zásadami. Potřebují ale i velkou lásku. Je dobré jim od malička vnutit vlastnosti, jako jsou vytrvalost a soustředěnost. Tyto vlastnosti jim pak zůstanou. Mají nadání pro více oborů, a proto je potřeba naučit je zaměřit se na jeden a toho dosáhnout. Je nutné je neustále kontrolovat. Od mala jsou náchylné k nemocem. Je důležité dbát na správném oblečení. Děti v tomto znamení jsou důvěřivé, a proto se musí poučit o nebezpečí, které je může potkat ve styku s cizími lidmi. Jsou upřímné, chytré, lehce se učí a mají ve škole hodně přátel. Jsou to dobří sportovci. Nejvíce úspěchů mají v tenise, volejbale, fotbalu a atd. Prostě míčové hry jim jdou.

Domácí mazlíčci

Zvířátka v tomto znamení jsou považováni za miláčky,ale opak je pravdou. Když se jedná o jejich území, tak si ho chrání a hájí na život i na smrt. Milují papírové věci a mají radost z toho, když to mohou rozcupovat na kousíčky. Mají velice citlivý žaludek, proto se musí dbát na to, aby měli pestrou a vyváženou stravu. Měli by mít dostatečný přísun minerálů a vitamínů. A pozor mají sklon k obezitě.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk