Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Býk

Znamení zvěrokruhu - Býk

Býk (latinsky Taurus) 21. dubna - 21. května

Znamení Býka patří ke druhému úseku zvířetníku. Řadíme ho mezi zemská znamení. Vládcem tohoto znamení je Venuše. Mezi jeho přednosti patří trpělivost a vytrvalost, k slabinám tvrdohlavost a bouřlivost. Souvztažným kovem je měď; barva tmavě zelená; mezi kameny tohoto znamení patří achát, smaragd, růženín, korál; šťastnou květinou je pomněnka.

Legenda

Podle legendy se Zeus proměnil v býka, aby svedl královskou dceru Európé. Jejich syn Minós si přál, aby byla jeho vláda potvrzena božským znamením a tak požádal Poseidóna, aby mu poslal obětního býka. Ten přání vyplnil, ale protože se Minósovi býk velmi zalíbil, obětoval jiného. Poseidón se velmi rozhněval a za trest vzbudil v Minósově manželce obrovskou přitažlivost k bílému býkovi. Důsledkem nevěry tak vznikl Minótaurus, býk s lidskou hlavou. Až Théseus přemohl tuto příšeru živící se lidskými bytostmi. Proto představoval býk trpělivou a mateřskou bohyni a zuřivého býčího Boha.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Býka mají do vínku dánu klidnou a trpělivou povahu, pozitivní vztah ke všemu krásnému, co nabízí život. Rádi se obklopují luxusem, ke svému štěstí potřebují stabilní zázemí a pocit jistoty. Bývají velmi konzervativní, někdy se zdají až uzavření a nepřístupní. Rodina je pro ně velmi důležitá a snaží se jí zabezpečit co nejlépe. Mají velmi silně vyvinutý smysl pro umění. Umí se soustředit na daný úkol, bývají přesní a spolehliví. Za svým cílem jdou tvrdě a neúnavně. Mají rádi dobré jídlo, ale bývají také pohodlní a tvrdohlaví. Stejně jako býci bývají tito lidé silní, mají mohutnější šíji a jeví se většinou mírumilovně, pokud ovšem nejsou vyprovokování a nerozčílí se. Potom je rozhodně lepší klidit se jim z cesty.

Rozhraní Býka a Berana (21.duben): Lidé narozeni na rozhraní těchto dvou znamení těží z obou, a to jak kladné vlastnosti, tak i záporné. Bývají inteligentní, rozvážní, opatrní, mají rádi otevřené jednání. I když navenek dělají ramena, uvnitř skrývají napětí a citlivou duši. Přestože mají rádi společnost, brání si své soukromí. Jsou praktičtí a zodpovědní, ale občas i nervózní a mají strach z nových změn.

Lidé narození v období od 21.4. do 1.5. jsou pod vlivem Merkuru. Lidé narození v období od 2.5. do 11.5. jsou pod vlivem Měsíce a lidé narození od 12.5. do 21.5. pod vlivem Saturnu.

Rozhraní Býka a Blížence (21. květen): Lidé narození tento den čerpají z obou znamení, mají smyslnost Býka, ale i intelektuální moc Blíženců. Umí jednat s lidmi, pídí se po vědomostech, jsou zodpovědní a loajální, občas ale i zatvrzelí.

Muži - Býci

Muži narození ve znamení Býka jsou pracovití, spolehliví, praktičtí s dobrým srdcem. Nemají rádi spory, hádky a přehnané projevy emocí. V lásce jsou stálí a smyslní. Bezhlavě se do ničeho nevrhají a budoucnost si plánují dopředu.

Ženy - Býci

Ženy narozené v tomto znamení jsou velmi ženské, spolehlivé, zakládají si na domácí pohodě, mají rády hezké a kvalitní věci. I přes svou ženskost jsou soběstačné a dokážou zastat i mužskou práci, pokud je to třeba. Neuznávají nevěru a pokud k ní z partnerovi strany dojde, těžko ji odpouští.

Partnerské vztahy

Býci bývají při hledání partnera velmi opatrní a většinou jim nějakou dobu trvá, než se rozhodnou, zda o danou osobu mají zájem. Pokud se už ovšem Býk rozhodne, jde si tvrdě za svým a snaží se ji získat za každou cenu. Jako partner je spolehlivý, trpělivý a pozorný. Pro své blízké dělá, co jim na očích vidí, a snaží se je vší silou bránit. Občas tím může v partnerovi vzbudit omezující či majetnický pocit. Býk je schopen se pro svého partnera sebeobětovat, ovšem je také velmi žárlivý. Určit vhodného partnera není jednoduché, protože každé znamení má svá pro i proti a vždy záleží na spoustě dalších okolností.

Dítě - býk

Děti narozené ve znamení Býka potřebují absolutní pocit bezpečí a jistoty, pravidelný denní režim a rituály. Vyhovíte-li jejich potřebě pravidelnosti, jsou tyto děti opravdu bezproblémové. Děti ve znamení Býka milují pobyt v přírodě. Mohou být plaché, praktické a přizpůsobivé. Většinou jsou spíše hodné, ale tak jako každý býk umí být někdy velmi tvrdohlavé. Mají smysl pro povinnost a ve škole s nimi nebývá problém. Většinou bývají klidné, ale v případě potřeby se umí bránit. Ve vztahu k sourozencům jsou občas žárliví. Stejně jako Býk všeobecně bývají děti založeny materialisticky.

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci narození ve znamení Býka bývají velice tvrdohlaví, mívají silnější krk než je daný průměr, jsou učenliví, mají rádi pohodlí, jsou trpěliví, pohybují se spíše pomaleji oproti ostatním členům stejného druhu. U venčených zvířat platí, že ráda setrvávají v domě a stačí jim jen kratší procházky. Nevadí jim povalování a milují pohodlí a opečovávání (šampónování, drbání, kartáčování atd.). Velmi citlivá a náchylná je u nich oblast krku, proto je, v případě, že používáte obojek, za obojek netahejte. Stejně jako Býk všeobecně mají i zvířata tohoto znamení náchylnost k přejídání a tím i tloustnutí.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk