Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Kozoroh

Znamení zvěrokruhu - Kozoroh

Kozoroh (latinsky Capricornus) 22. prosince - 20. ledna

Znamení Kozoroha je desáté znamení zvířetníku. Řadíme ho mezi zemská znamení. Vládcem tohoto znamení je planeta Saturn. Mezi jeho přednosti patří bystrost, vytrvalost, spolehlivost a praktičnost. Naopak ke slabinám patří melancholie a pesimismus. Lidé narozeni v tomto znamení bývají nedůvěřiví, uzavření, tajnůstkáři, lakomci a fanatici. Souvztažným kovem je olovo; typická barva je černá; mezi kameny tohoto znamení patří obsidián, ametyst, turmalín, rubín, achát, jaspis a křištál; šťastnou květinou je kapradí.

Legenda

Podle legendy měl Kozoroh rybí ocas, pomocí kterého se proměňoval, když utíkal před obrem Tyfonem, který byl jeho úhlavní nepřítel. Před Tyfonem prchal jak po souši, tak i po vodě. Proto volil takovou podobu, která mu dovolovala se všude dobře pohybovat. Tímto svým vzhledem naháněl hrůzu a strach. Kozoroh je znám tím, že velice dobře skáče po skalách. Díky tomu se podle legendy dostal na oblohu jako symbol stoupajícího Slunce.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Kozoroha bývají velmi bystří a jsou známí výraznými duševními vlastnostmi. Dovedou být dobrou a pevnou oporou. Do vínku jim byla dána velká přednost. Dovedou být totiž skvěle nad věcí a s přehledem a perfektně řeší i velice složité a komplikované situace, věci a problémy. Ale v raném dětství by se měl Kozoroh povzbudit, aby měl dobrou sebedůvěru. Kozorozi většinou stojí oběma nohama pevně na zemi. Většinou mají slabost pro starší lidi, se kterými si velmi rozumí a čerpají od nich moudra. Kozoroh zná hodnotu peněz, které i dokáže vydělat a ušetřit. Kozoroh nemívá vždy přímé a férové jednání, když je potřeba. Pokud uzná, že je to nezbytně nutné, dokáže podrazit i přítele. Jeho přátelství a náklonnost není jednoduché si získat. Kozoroh má potřebu se cítit v bezpečí a má rád své zázemí. Má výborné organizační schopnosti a vyniká v zaměstnání spojeným s obchodováním nebo v účetnictví. Dobří jsou i jako učitelé nebo právníci.

Muži - Kozorozi

Muži ve znamení Kozoroha jsou velice příjemní a přitažliví muži. Jsou však ale také velice ctižádostiví. Hodně touží a přejí si být obdivováni, ale ne vždy se jim to povede, i když se o to velice snaží. Kozorozi bývají silní a hodně odolní, ale mají trošku malinkou vadu, a to ostych. Ženská přítomnost je trošičku vyvádí z míry. Pak bývají malinko nervozní, dokážou říct i něco nemístného, čímž odvádějí trošku neobratně svoje rozpaky. Osudovou ženu si vybírají důkladně, hlavně dávají důraz na to, aby byla nejen dobrá partnerka či manželka, ale hlavně dobrá matka jejích dětí. Dělá jim dobře, když jim někdo lichotí a chválí je. Je to pro ně stejně nutné a potřebné, jako jídlo, pití a spánek. Muži v tomto znamení bývají nejvíce aktivní "na stará kolena" a chytají jakoby druhou mízu. Potřebují cítit lásku, milovat a býti milováni, jinak pro ně sexuální hrátky nemají přílišný smysl.

Ženy - Kozorozi

Ženy v tomto znamení bývají trošku jako Jakyl a Hyde. Jsou buď perfektní a dovedou muže okouzlovat, nebo jsou ledové královny či šedé tiché myšky. Pro tyto ženy je většinou na prvním místě jejich kariéra a profesní růst nežli rodina a děti. K jejich kvalitám patří přirozený šarm a dobré mravy. Bohužel nebývají většinou citově a povahově vyrovnané, ale to nelze na první pohled poznat. I když bývají výjimečně krásné a neodolatelné, tak si nevěří a bývají k sobě až příliš kritické. Mívají deprese a velký strach z budoucnosti. Jejich plet je většinou hodně citlivá, nepoužívají moc zkrášlovadla a ani je nepotřebují. Jsou půvabné i bez toho. A také mají vytříbený vkus a smysl pro krásno.

Partnerské vztahy

Muž Kozoroh má silnou potřebu cítit lásku a být milován. Zbožňuje a potřebuje lichocení. Když potká ženu, která se mu libí a cítí, že bude dobrou manželkou a matkou, bude si ji chtít vzít. Ovšem bude dlouho přemýšlet, nežli to udělá, aby si byl jist. Sex bez lásky pro něj nemá žádnou cenu a netěší ho. Potřebuje něco hlubšího.

Žena v tomto znamení má potřebu povzbuzovat. Když jí partner bude dodávat sebedůvěru a bude jí říkat, že je dokonalá, bude se cítit lépe. Není dobré, aby se dostala do spárů nějakého tyrana. To by jí mohlo zničit nebo hodně ublížit. Její psychika by velmi utrpěla. Její muž musí milovat i její rodinu. Pakliže to tak není, jeho žena to velmi špatně nese.

Dítě - Kozoroh

Děti v tomto znamení bývají většinou klidnější povahy, nebývají vzteklé, jsou poslušné a pořádné. Když se však nějak naruší jejich režim nebo systém v jejich věcech, dokáže je to velmi vykolejit. Tyto děti bývají většinou uzavřené, nejraději tráví svůj volný čas doma a nemívají mnoho kamarádů. Školu mají většinou v malíčku, učí se rády a ve škole prospívají velmi dobře. Dítě Kozoroh působí jaksi vyzrále a dospěle a také dává přednost starším lidem před svými vrstevníky. Ani v pubertě s nimi nebývá velká zátěž a trable.

Domácí mazlíčci

Mazlíčci Kozorohové nebývají zrovna velice zábavní, ale bývají dobře vychovaní a dodržují všechna pravidla. Jsou hodně chytří a rádi vám splní vaše rozkazy. Svým páníčkům budou dělat asi velké radosti na cvičištích, poněvadž budou patřit mezi ty, kteří budou vše perfektně plnit, a to ještě s radostí. Jestli chcete přítulného mazlíčka, raději si vyberte mazlíčka v jiném znamení. Toto vám Kozoroh nesplní. Miláčkům v tomto znamení dávejte stravu plnou vitamínů a minerálů a omezte přidávání soli do jeho stravy.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk