Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Lev

Znamení zvěrokruhu - Lev

Lev (latinsky Leo) 23. července - 23. srpna

Lev je páté znamení zvířetníku. Řadíme ho mezi ohnivá mužská znamení. Vládcem tohoto znamení je Slunce. Lev je představitel akce, odvahy a síly. Lev je králem zvířat a zrozenci v tomto znamení bývají považování nebo se sami považují za přirozené vládce. Souvztažným kovem je zlato; barva žlutá; mezi kameny tohoto znamení patří diamant, ametyst a granát; šťastnými květinami jsou růže, oliva a slunečnice.

Legenda

Podle legendy představuje souhvězdí nemejského lva, který žil v poušti v Africe a trápil Somálský poloostrov. Jeho kůži nešlo probodnout žádnou zbraní. Mykénský král Eurystenes uložil Héraklovi lva zabít. Ten ho nejprve omráčil kyjem a posléze lva holýma rukama zardousil. Potom z něj stáhl kůži a oblékl se do ní. Kůže Héraklovi sloužila jako pancíř a lví lebka jako přilba.

Charakteristika

Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, mají velkou tvůrčí sílu, jsou velkými vůdci a přirozenou autoritou. Mají dar vymýšlet velkolepé plány. Nechtějí se zabývat maličkostmi, dávají si velké cíle. Zbožňují bohatství a přepych. Výhodou Lvů je příjemné vystupování, inteligence, cílevědomost a vytrvalost, díky tomu jsou většinou úspěšní. Chovají se velmi důstojně a velice lační po uznání a chtějí v životě něco znamenat.

Jejich velkou předností je skvělý rozum a perfektní paměť, na což často hřeší a moc se nevěnují učení. Dovedou být schopnými kritiky a nemají rádi podlost a lež. Pakliže se děje někomu nějaké bezpráví nebo je mu ubližováno, Lev ho brání.

Lev trpí vladařským komplexem a má sklon k panovačnosti. Někdy se stane, že přestřelí a ublíží tím některým lidem. Ale když si je Lev vědom své chyby, dokáže ji nejen uznat, ale i velmi rychle napravit. Lev je velmi hrdý a pakliže zaútočíte na jeho hrdost, bude zle a nestačíte utíkat před jeho řevem. Nejlepší je Lvu vyhovět. Lev nikdy neskloní svou hlavu, a to před nikým. Nikdy nepožádá o radu ani o peníze. Je to pod Lví úroveň a důstojnost.

Lvi jsou velice vstřícní a dávají rozumné rady do života ostatním, tudíž je u Lvů lidé vyhledávají. Bohužel sami si se svým životem tak lehce neporadí. Jsou perfektními a neodolatelnými hostiteli a společníky. Lev je schopný si lidi získat na svou stranu svou otevřeností a upřímností. Nešetří komplimenty, které i někdy vyvolávají u lidí rozpaky.

Ze Lvů vyzařuje ohromná energie a velké sebevědomí. Snadno si získají důvěru, jsou odvážní a silní, dosahují snadno svých cílů. Nemají rádi kritiku, špatně se s ní srovnávají. Lvi se řídí spíše city a instinkty, nežli jasným úsudkem. Nejsou závistiví, spíš jim občas druzí závidí. Mají ohnivý temperament, a proto jsou velmi sexuálně aktivní. Lvi nebývají introverti, jestli vám to tak přijde, tak to jen hrají. Jsou ješitní a ten, kdo jim nelichotí, nebývá jejich dobrý kamarád.

Muži - Lvi

Muži ve znamení Lva bývají velice galantní, hrdí, vášniví, ale také samolibí. Lev je velmi zručný a šikovný, dovede být cílevědomý a schopný. Když si něco zamane, tak toho i dosáhne.

Lev velice lehce okouzlí ženu a získá její srdce. Bohužel je ale velice žárlivý, což nedokáže to ovládat. Dokáže svou partnerku kontrovat na každém kroku a nemíní s tím přestat. Potřebuje mít vedle sebe člověka, který je schopný přejít jeho zuřivé záchvaty. Jeho partnerka ho nesmí převyšovat ve společnosti, kde chce sám být středem pozornosti. Od partnerky vyžaduje, aby byla nádherná, okouzlující a vždy upravená, aby ho mohla reprezentovat a on se s ní mohl chlubit.

O rodinu a manželku se perfektně postará po všech stránkách a není vůbec lakomec. Muži Lvi patří mezi nejbáječnější otce a děti zahrnují velkou láskou, hodně si s nimi vyhrají a vyřádí se s nimi. Lev bude svou ženu zahrnovat dary, bude jí skládat komplimenty a bude jí velmi pozvedat její sebevědomí.

Ženy - Lvice

Ženy v tomto znamení bývají většinou velmi krásné, velice oblíbené a obklopené zástupem mužů. Ženy Lvice jsou obdařené krásou, temperamentem a sex-appealem. Jsou občas marnivé a arogantní, mají sklony se nad ostatními vyvyšovat. Mají perfektní organizační schopnosti, a proto jim vyhovují vedoucí pozice. Mají potřebu jít stále nahoru, nejlépe až do nejvyšších funkcí. Když Lvice zůstane velmi dlouho na stejné pozici, bývá znuděná a nervozní.

Lvice bývají milované svým okolím, protože jsou velmi laskavé a štědré, a to více jak jiné ženy. Lvice jsou nezkrotné a není jednoduché je ukočírovat. Laciné řečičky a dárky na ní neplatí. Lvice jsou inteligentní, vtipné a schopné. Jako manželka je Lvice úplný klenot. Jako maminky bývají Lvice velmi milující, ale do svých dětiček vkládají velké naděje.

Partnerské vztahy

Lvi jsou velkými romantiky a touží po naprostém zbožňování. Když se zamilují, jsou schopni kvůli lásce mnohé obětovat a dokonce až překročit své obvyklé hranice. Lvům se jen stěží odolává, jsou charismatičtí, mají perfektní vystupování, jsou si toho vědomí a tudíž toho využívají.

Lvice bývají velmi krásné a přitažlivé a hodně eroticky a sexuálně zaměřené. Lvi jsou velmi žárliví, ale pakliže najdou protějšek, který jim po všech stránkách vyhovuje, bývají perfektními a věrnými partnery. Určit vhodného partnera není jednoduché, protože každé znamení má svá pro i proti a vždy záleží na spoustě dalších okolností.

Děti - Lvíčata

Děti narozené ve znamení Lva jsou velmi hravé, živé a sebevědomé. Lvíčata se potřebují neustále vyvíjet a potřebují k tomu hodně prostoru. Když jsou Lvíčata spokojená, dovedou být velice milá a velkorysá. Ve škole mají tendenci se nad ostatními vyvyšovat a ostatní děti poučují. Puberta u nich bývá více dramatická na rozdíl od jiných znamení. Pakliže toto lví dítě "zkrotíte", vyroste z něj milý, srdečný a velice upřímný člověk.

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci ve znamení Lva vyžadují velkou péči. Chtějí po svých páníčcích hodně lásky, něhy a jsou schopni velmi tvrdohlavě vyžadovat drbání, škrábání nebo hlazení. Mazlíčkové ve znamení Lva jsou temperamentní, využívají svůj šarm, jak a kdy se jim zachce, a vždy vám dají najevo, kdo je tu šéf. Domácí mazlíčci v tomto znamení jsou velmi silní a jen velmi málo trpí velkými zdravotními problémy.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk