Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Rak

Znamení zvěrokruhu - Rak

Rak (latinsky Cancer) 22. června - 22. července

Znamení Raka je čtvrtým znamením zvěrokruhu. Řadíme ho mezi vodní znamení. Vládcem tohoto znamení je Měsíc. K jeho přednostem patří vnímavost a laskavost, k slabinám přecitlivělost a popudlivost. Souvztažným kovem je stříbro; barva stříbrná; mezi kameny tohoto znamení patří jaspis, korál, karneol, diamant, chalcedon, smaragd, perly, opál; šťastnou květinou je mák.

Legenda

Podle řecké báje vyslala Héra, Diova manželka, kraba (raka), aby bojoval s Héraklem, a tím mu zabránila v souboji s Hydrou, devítihlavou obludou sídlící v bažině. Bažina symbolizovala území, kde se pojí voda a země v mateřské plodnosti. Bažina připomíná pradávný svět, stejně jako rak. Hérakles kraba (raka) i Hydru nakonec přemohl a hlavu Hydry zakopal pod velkou skálu.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Raka jsou přemýšliví, vynalézaví a upínají se na vzpomínky ze svého dětství a na svou rodinu. Rádi sní a zaobírají se svými představami. Umí být také pěkně náladoví. Nesnáší hrubé chování, povrchnost a pokrytectví. Snaží se být sví a neradi se podřizují. Velmi špatně snáší samotu a pocit opuštění. Dokážou být milí a pozorní, ale i urážliví až sebelítostiví. Mají velkou vnitřní sílu, ale jsou i zranitelní a někdy až bezbranní. Jsou soucitní, laskaví, mívají potřebu starat se o druhé a ochraňovat je. Rodina a domov jsou pro ně mimořádně důležité. Mohou působit bázlivě až plaše. Jedinci narození v tomto znamení mají složitější povahu, která může vypadat jako plná protikladů. Na jedné straně jsou silní a pevní, na druhé zranitelní a citliví.

Rozhraní Raka a Blíženců (22.červen): Lidé narozeni na rozhraní těchto dvou znamení dostali do vínku dvojí dávku intuice, jsou přirozeně vnímaví, jsou schopni se rychle naučit všemu, co potřebují. Oplývají velkou fantazií a všestranným nadáním. Jsou chytří, starostliví, vlídní a příjemní. Bez pevně daného cíle jsou však nervózní a vznětliví.

Jedinci narození v období od 22. 6. do 1. 7. jsou pod vlivem planety Venuše, období od 2. 7. do 11. 7. spadá pod vliv planety Merkur a období 12. 7 do 22. 7. je pod vlivem Měsíce.

Rozhraní Raka a Lva (22. červenec): Lidé narození tento den jsou na jednu stranu citliví, ale na druhou i ctižádostiví a asertivní. Mají přívětivou a družnou povahu, pevnou vůli a vytrvalost. Jsou bystří, představiví i soutěživí. Navíc dokážou snadno přesvědčit ostatní. Občas bývají ale i přehnaně vážní a vystresovaní.

Muži - Raci

Muži narození ve znamení Raka jsou velmi loajální, pro milovanou osobu jsou schopni obětovat cokoli. Se svými pocity se svěřují jen těm nejbližším. Umí být galantní a uhlazení, ale i praktičtí a rozumní. Dokážou šetřit, ale nejsou lakomí. Obvykle se vyznají v dobrém jídle a jsou i vynikajícími kuchaři.

Ženy - Raci

Ženy narozené v tomto znamení nerady hovoří o svých citech a touhách. Jsou srdečné a vstřícné, vždy připravené pomoci ostatním. Bývají vzorné matky. Rodina a děti jsou pro ně obzvlášť důležité. Nálady se u nich mohou střídat jako aprílové počasí. Potrpí si na skromnost. Jsou spořivé, ale ne lakomé.

Partnerské vztahy

Raci mají velkou potřebu něžnosti a porozumění. Aby mohli bez výhrady milovat svého partnera, musí také velmi hluboce cítit lásku z jeho strany. Pokud si získáte jejich důvěru a lásku, udělají pro vás všechno. V opačném případě dokážou být arogantní, vzteklí a nepříjemní. Milují něžné doteky, harmonii, pohodu, mají rádi vše živé. Pokud překonáte jejich náladovost, odmění se vám obětavostí, starostlivostí a vytvoří pro vás příjemný domov. Pokud je ve vztahu Rak žena, může nastat kritické období po porodu potomka, kdy má tendence odsunout všechno a všechny stranou a věnovat se jen svému dítěti. Muži Raci bývají sice věrní, ale ne zřídka se u nich vyskytne tzv. druhá míza. Obě pohlaví mají ve vztahu tendenci manipulovat s druhými. Lásku jsou schopni rozdávat ve velkém, ale to samé očekávají od svého partnera. Pokud se jim jí nedostává, bývají nešťastní.

Dítě - Rak

Děti narozené ve znamení Raka jsou už od prvních chvil usměvavé jako krásný letní den. Jsou však i přecitlivělé, nejisté a někdy vystrašené. Proto potřebují klidný a jistý domov s pravidelnými rituály. Mají silně vyvinuté podvědomí. Jsou mazlivé, ale i žárlivé. Pokud se nevyskytne nějaký problém či negativní zkušenost, do školky a školy se obvykle těší, ale mají strach z neúspěchu. Jelikož mají velkou fantazii a představy, bývá pro ně lepší alternativní škola než tradiční.

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci narození ve znamení Raka zůstávají raději doma, než by se někde potulovali. Mají sklon k přibírání. Trpí na problémy se žaludkem a častěji než jiná znamení zvrací, proto je důležité dbát na jejich stravu. Bývají leniví a náladoví, ale také něžní a laskaví ke svým pánům. Milují mláďata, a to i lidská. Svou lásku a náklonnost dokážou dávat najevo, od svých nejbližších očekávají to samé. Potřebují mít pocit, že je máte rádi. Nesnáší samotu, takže nejsou vhodnými mazlíčky pro ty, kteří tráví hodně času mimo domov a je tam nechávají.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk