Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Ryby

Znamení zvěrokruhu - Ryby

Ryby (latinsky Pisces) 20. února - 20. března

Znamení Ryby jsou dvanácté, tudíž poslední znamení zvěrokruhu, spojené se souhvězdím Ryb. To ale neznamená, že by lidé, kteří se narodili v tomto znamení, byli ve svých zaměstnáních nebo koníčcích na posledním místě. Ryby patří mezi vodní znamení. Vládcem je Jupiter a Neptun. Mezi hlavní vlastnosti ryb patří ochota pomoci a romantičnost, mezi negativní však patří sebepodceňování a neschopnost odhadnout, že jsou využíváni a zneužíváni. Souvztažný kov je cín; mezi barvy se zařazují fialová, zelená a modrá; mezi kameny patří perla, ametyst, beryl a akvamarín; šťastné květiny jsou vodní rostliny.

Legenda

Podle legendy si Afrodita hrála se svým synem Érosem na březích Eufratu a Tigridu. Hrozivý Tyfón je chtěl unést. Afrodita s Érosem se vrhli do vody a bůh vodstva Neptun je proměnil v ryby, aby byli v bezpečí v jeho říši. Lidé v tomto znamení jsou pověstní touhou milovat a chutí k milostným hrátkám.

Charakteristika

Ryby jsou velmi nápomocné, což je jejich nejpozitivnější vlastnost, ale také v jistém smyslu nejnegativnější. Lidé narozeni ve znamení Ryb jsou díky vnímání problémů svých přátel nebo členů rodiny přespříliš zahlceni problémy ostatních. Využívají tak svou sílu na to, aby jim pomohli. Díky tomu nemají již dostatek sil na udržení a vyřešení svých problémů, což jim způsobuje velmi časté a silné deprese, sebepodceňování spojené se sebelítostí. V této části jsou naprosto nepoužitelní a je to na nich poznat naprosto kdekoliv. Ryby jsou velmi vášnivými umělci, literárními fanoušky, snílky ve svých snech, romantiky a starostlivými a pečujícími lidmi.

Muži - ryby

Muži ve znamení ryb bývají velcí s širšími rameny. V ženách budí dojem ochránce a ideálního otce. Bohužel nejsou nějak výrazní. Jedná se spíše o muže štíhlé postavy bez zbytečného načančání a bez zbytečných okras. Avšak jejich přirozenost a vnitřek z nich dělají skvělé potencionální partnery či rodiče. Preferují jednodušší práci o samotě a příliš se nehrnou za majetkem. Vyhovuje jim dominantní žena, která by je vedla životem.

Ženy - ryby

Žena jako Ryba disponuje většíma očima, které jsou na jejích těle jakýmsi poutači pozornosti. Díky nim dokáže na svůj spíše oválný obličej a plnoštíhlou postavu upoutat většinu mužů. Zbavuje se tak myšlenek o méněcennosti. Ženy Ryby se nehrnou za kariérou, nemají ostré lokty. Žijí pro své city a sny. Dost často chtějí být ženy narozené ve znamení Ryb dobývány a obdivovány.

Partnerské vztahy

Co se týče partnerských vztahů u Ryb, jde o poněkud zajímavý a harmonický vztah. Tento vztah má pouze malou nevýhodu. Ryba je od narození náchylná na prokazování lásky nejen ke své, ale i k druhé osobě. Tato míra se nedá přesně určit, pouze specifikovat jako velká. Pokud má Ryba za partnera někoho, kdo si jí bude rozmazlovat a prokazovat svou náklonnost, dokáže udělat úplně vše. Nic jí nemůže zastavit, aby si plnila své sny. Ne však za účelem svého dobra, ale pro dobro své rodiny.

Dítě - ryba

U malých dětí, které se narodí v tomto znamení, nesmí přijít v úvahu je vychovávat nějakou násilnou výchovou a řvaním. Děti ve znamení Ryb jsou spíše plaché a uzavřené. V tomto ještě nevyspělém mozku může dojít ke zkratu, který může mít za následek sebevraždu či sklon k alkoholu a drogám. Tyto prostředky totiž mohou brát jako jedinou možnost, jak se zbavit všech problémů a žít svůj život, který nikdy neměly. Vychovávat by se tedy měly mírnější metodou, dodáním jisté soběstačnosti a sebevědomí, ale také nastavením jistého řádu, aby z nich nevyrostl jiný člověk, než jakého si rodiče představovali.

Domácí mazlíčci

Pokud vlastníte mazlíčka v tomto znamení, mějte na paměti, že je to velmi podobné vychovávání jako u ratolesti. Je tedy dobré dát mu určitou volnost, ale s pravidly. V žádném případě necvičit pouze řvaním a zakazováním všech věcí, pouze dát lehce přes čumák nebo něco podobného. Samci mají určitě rádi společnost samic, ale také své vlastní soukromí bez nadměrného hluku. V hlučném prostředí jsou velmi nevyzpytatelní a z něžného beránka se může stát rozzuřený tygr.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk