Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Štír

Znamení zvěrokruhu - Štír

Štír (latinky Scorpio) 23. října - 21. listopadu

Znamení štíra patří k osmému úseku zvířetníku. Řadíme ho mezi vodní znamení. Vládcem tohoto znamení je planeta Pluto. Mezi jeho přednosti patří fantazie, citlivost, odhodlanost, k slabinám pomstychtivost, impulsivnost, žárlivost. Souvztažným kovem je železo; typická barva je černá a bílá; mezi kameny tohoto znamení patří onyx, tmavý granát, turmalín; šťastnou květinou je cypřiš, narcis a jeřabina.

Legenda

Podle legendy vypustila bohyně Héra v dávných časech z podzemí obrovského Štíra. Chtěla po Štírovi, aby zabil v boji Oriona svým jedem. Důvodem k tomuto činu byla obava, že by Orion svým lukem a šípy zahubil všechnu zvěř a zničil by celou zem. Orion byl velice skvělý a obávaný bojovník. Štír nakonec Oriona svým jedem zbavil života. Štír i Orion byli dáni do souhvězdí bohy tak, že když Štír vychází, tak Orion zapadá. Na místě, kde je Štír, mu Střelec míří lukem přímo k srdci, tak ani tam nemá Štír klidu.

Charakteristika

Lidé narozeni ve znamení Štíra jsou velmi bystří a jejich hodně silnou stránkou je perfektní myšlení. Štíři jsou dobrými řečníky a mají velké zásoby znalostí. Každou věc, které se začnou věnovat, dotahují až do konce. Jsou to přímo rození vítězové. Avšak v jejich náladách je těžké se vyznat. Pokaždé se zachovají jinak a navíc jsou velmi paličatí. Křivdy a příkoří neodpouštějí a dokážou dlouho a vytrvale vyčkávat, než se naskytne šance pomstít se. Jsou většinou velmi silní a rysy mají obvykle robustní anebo ostré, jejich nosy jsou většinou špičaté.

Štíra je těžké ošidit, ošálit nebo omámit. Je velice opatrný a nikomu nevěří, dokonce sám zaútočí jako první. Štíři jsou velmi sexuálně založeni, mají mnoho energie a temperamentu, což nejvíce vybíjí v bouřlivém sexuálním životě a při aktivitách se sexem spojenými. Jeho charakter je velmi složitý. Štíři bývají hodně hrdí, ironičtí a žárliví. Většinou neumějí hospodařit a hodně utrácí a nedovedou šetřit. Štíři bývají velmi dobří ve vyšších či vysokých funkcích, ale i v jiných odvětvích si dovedou bravurně poradit. Jestli patříte k citlivým jedincům, nežádejte Štíra o radu nebo jeho názor. Můžete slyšet krutou pravdu, která se vám nemusí vůbec líbit.

Muži - Štíři

Muži narození ve znamení Štíra mají výbušnou povahu, která dovede zapříčinit ránu na celý život. Hrozně rádi vyhrávají a vyhrávat musí. Mohou být i hrubí k ženám, Když chtějí něčeho dosáhnout, tak skoro za každou cenu. Ale i mezi Štíry se najde klidnější výjimka. Muži v tomto znamení mají vysoké nároky na své přátelé. I partnerky a vybírají si opravdu důkladně. Štírům se nevyplácí dávat důvod k žárlení, potom dovedou být opravdu rozzlobeni.

Ženy - Štíři

Ženy narozené ve znamení Štíra jsou velmi přitažlivé, mají vysoké sebevědomí a jsou hrdé. Jediné, co je mrzí, že se nenarodily jako muži. Štířice jsou velmi dominantní a sexuální dračice. Opovrhují neúspěšnými ženami a mají z nich většinou legraci. Tyto ženy jsou velmi vášnivé. Pakliže se muži povede dostat takovou ženu, měl by si být jist, že je jedinečný a neobyčejný. Štířice si každého k tělu nepustí. Rády ochutnávají zakázané ovoce, ale vždy se dovedou vrátit k běžnému životu a nespadají do velkých problémů.

Partnerské vztahy

Štíři jsou od přírody nedůvěřiví, nesmí se na ně tlačit a mělo by se na ně jít pomaloučku. Muži ve znamení Štíra jsou velmi úspěšní u žen, hlavně u těch krásných. Oni jsou však zdrželiví, na muže Štíry se musí pomaloučku. Ženy potřebují cítit, že jí její partner potřebuje. Pakliže si jsou tím jisté, udělají pro něho cokoli. Jestliže bude cítit Štír, že je jeho partner opravdu ten pravý, a on nic neuspěchá, může tento vztah trvat velice dlouho. I když jsou Štíři velice sexuálně nabiti, bývají věrni a věrnost vyžadují. Partner a rodina je pro ně to nejdůležitější.

Dítě - Štír

Dětí ve znamení Štíra nedělají rodičům většinou velké starosti, rády si hrají samy a mají velikou fantazii. Dobré je pro ně pořizovat zajímavé hračky, například hlavolamy. Obyčejné hračky je tolik neberou. Bývají již od malička osobnostmi a v pubertě to s nimi nebývá leckdy jednoduché. Bývají nedůvěřivé a v kolektivu nemusí chtít ostatní děti přijmout takové, jaké jsou.

Domácí mazlíčci

Mazlíčci ve znamení Štíra vše velmi silně prožívají a páníčci se o tom ani nedozví. Mazlíčkům ve znamení Štíra je velmi těžké porozumět. Když jsou rozzuřeni, je lepší se k nim moc nepřibližovat, mohli by zaútočit. Ale jinak jsou oddaní a věrní. Mají sklony k majetnictví a nebývají příliš společenští. Mazlíček Štír vládne reprodukčním orgánům.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk