Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Střelec

Znamení zvěrokruhu - Střelec

Střelec (latinsky Sagitarius) 23. listopadu - 21. prosince

Střelec je devátým znamením zvěrokruhu. Patří mezi ohnivá znamení. Vládcem tohoto znamení je planeta Jupiter. Střelce symbolizuje kentaur, který střílí z luku. Symbolizuje tak překonávání zvířecí složky naší osobnosti a směřování k záležitostem duchovna. Lidé narozeni ve znamení střelce bývají upřímní a otevření, ale také neklidní a netrpěliví. Souvztažným kovem je cín; barva fialová; mezi kameny tohoto znamení patří tyrkys a ametyst; šťastnou květinou je růže.

Legenda

Znamení Střelce symbolizuje šíp. Šíp se snaží proniknout temnotou, která je v tomto období všude kolem nás. Je tomu tak proto, že na konci období tohoto znamení je den dlouhý jen osm hodin a noc trvá prakticky dvě třetiny celého dne. Šíp směřuje sice vzhůru, ale tíží ho materie, hmotný svět. Tohoto břemene se Střelec zbaví až ve znamení Vodnáře.

Charakteristika

Většina astrologů charakterizuje Střelce jako lidi nenasytné v poznávání, štědré a impulzivní. Střelci milující nejen pohyb, ale hlavně přírodu. Bezproblémově navazují kontakty s novými lidmi. Mají vynalézavého ducha a nadprůměrné psychické vlastnosti. Jejich myšlenkové pochody jsou svobodné a nespoutané.

Rozhraní Štíra a Střelce (22. listopad): Lidé narození na rozhraní těchto dvou znamení mají znaky obou dvou znamení. Kladné, ale i ty záporné. Navenek bývají klidní, ale poté se u nich objeví zevnitř prodírající se neudržitelná netrpělivost.

Rozhraní Střelce a Kozoroha (21. prosinec): Lidé narození na rozhraní těchto dvou znamení mají dobrý organizační talent jako Kozoroh a zároveň jsou velmi impulzivní jako Střelci.

Muži - Střelci

Muži narození v tomto znamení jednají spontánně, bezmyšlenkovitě. Může jim být vytýkáno, že jsou netaktní. Často lidi dokážou urazit, ale vzápětí dokážou napjatou situaci změnit nevinným pohledem a upřímným pohledem a samozřejmě s vysvětlením. Muži tohoto znamení bývají sukničkáři. Mají rádi krátkodobé a povrchní vztahy. Na rozdíl od ostatních znamení ale všechny své vztahy z minulosti své stávající partnerce přiznají. Příčí se jim lhaní a falešná hra.

Ženy - Střelci

Podstatná část žen z tohoto znamení zůstává svobodná. Jsou velmi samostatné. Typickým znakem je nezávislost. Doslova je děsí představa rodiny a manželství. Ve znamení Střelce jsou převážně ženy bystré a inteligentní. Mají snadno zranitelnou duši. Jsou citlivé zejména v milostných vztazích. Zranitelné jsou především vůči podvodníkům, jelikož jsou naivní a důvěřivé. Mezi další negativní znaky patří jejich neohrabanost. Mají rády cestování.

Dítě - Střelec

Děti narozené v tomto znamení jsou rády mezi lidmi. Jsou kamarádské a hravé. Pokud by zůstaly samy, dostavil by se brzy pláč. Jsou upovídané, otevřené a odvážné. Touží po obdivu ostatních. Problémy většinou nedávají najevo. Rodiče si ani nemusí všimnout, že mají nějaké potíže. Dokáže je totiž maskovat bezstarostností.

Domácí mazlíčci

Mazlíčci narozeni ve znamení Střelce jsou velmi mírumilovní a mají rádi děti. Musí se jim ale ponechat určitá volnost, aby mohli dýchat. Potom vám budou vděčni a plně oddaní. Nemají rádi hluk. Důležitá je pro ně plnohodnotná strava. Někdy bývají v jídle vybíraví.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk