Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Váhy

Znamení zvěrokruhu - Váhy

Váhy (latinsky Libra) 24. září – 23. října

Váhy jsou sedmým znamením zvěrokruhu. Váhy patří mezi vzdušná znamení. Vládcem znamení je Venuše. Váhy mají sangvinickou povahu. Jsou v souladu s Blížencem a Vodnářem. Váhy jsou citlivé se smyslem pro porozumění. Nemají rády ponížení, hluk a bezpráví. Za souvztažný kov je považována měď; jejich souvztažná barva je vodově zelená; mezi kameny znamení patří chryzokol, jadeit, růženín, korál, karneol, smaragd, turmalín, topaz; za šťastnou květinu je považována pomněnka.

Legenda

Bohyně Themis je představitelkou znamení Vah, zejména však její láska a smysl pro spravedlnost. Legendy ji často charakterizují jako osobu se zavázanýma očima a s vahami a mečem v rukou. Toto držení se chápe tak, že jak níže postavený, tak i výše postavený člověk mají stejné právo na spravedlnost.

Charakteristika

Lidé narození ve znamení Vah jsou většinou sympatičtí a milí lidé. Chtějí soulad v jakékoli oblasti. Jsou často nerozhodní, ale při volbě jim velmi dobře pomáhá vrozená intuice. Tito lidé mají dobré předpoklady být intelektuály. Mají upřímnou radost z každého prožitého dne. Mají velmi pozitivní vztah k umění a často mají umělecké nadání. Jsou poctiví a pravdomluvní. Nemají rádi přetvářku, a pokud ví, že druhý nemá pravdu, dokážou jít tvrdě i proti svému bližnímu. Poměrně snadno navazují přátelství. Avšak jsou lehce ovlivnitelní a nerozvážní. Bývají také nadměrně citliví, obvykle mívají sklony k netrpělivosti. Mezi nejrizikovější zdravotní problémy patří nervové choroby a onemocnění ledvin.

Muži - Váhy

Muži bývají pro ženy dost přitažliví. Mají dost co do sebe, zejména svým jemným jednáním a milým pohledem dokážou upoutat i velmi chladnou dámu. Muži Váhy bývají dost žárliví, ale také velmi citliví a nerozhodní. Muži narozeni v tomto znamení by se neměli pouštět do věcí, u kterých je potřeba pevná ruka. Vztah ke svým dětem budují na základě přátelství a chtějí být pro ně poradcem. Snaží se je dovést k maximálnímu intelektuálnímu bodu.

Ženy - Váhy

Ženy Váhy potřebují dokonalost a soulad. Jsou vždycky upravené a jejich byt je precizně uklizený. Vše má svůj pořádek. Stejné očekávají také od druhých kolem sebe. Nemají rády, když je někdo z vnějšku narušuje jejich harmonogram. Ženy mají jemné estetické cítění. Ženy jsou velmi přitažlivé pro muže, kteří mají estetické cítění. V zaměstnání velmi rády organizují a mají dobrý přehled o ději. Velmi milují svou rodinu a vynakládají úsilí ji zapojit do svého pracovního života.

Partnerské vztahy

Láska a manželství jsou pro muže narozené ve znamení Vah mimořádně důležité hodnoty. Pokud jsou zamilovaní, dokážou se pro druhého dost obětovat. Pokud prožívají lásku a jsou naplno zamilovaní, bývají romantičtí a nemotorní. Ženy Váhy rády vycházejí s ostatními lidmi. Jejich partner musí být vkusně oblečen, jeho chování musí být vybrané. Mají jej jako svůj doplněk. Jejich city jsou dost povrchní, což platí i v milostném životě. Pokud se jim však nedostává lásky, stahují se zpět a už se nevrací. Potřebují partnera, nedokážou žít samy.

Dítě - Váhy

Děti narozené ve znamení Vah vyžadují zejména hodně velkou lásku při výchově. Je pro ně důležitá stálá opora. Při výchově mají nejraději laskavé a jemné napomínání, protože z velkých řečí mají strach. Výchova dětí není tolik náročná, protože dobré způsoby chování mají vrozené. Mají rády zábavy, proto je důležité je v tom trochu omezovat. U dětí je zapotřebí korigovat rozhodování správným směrem. Když je patrné, že jejich přátelé je ovlivňují, je nutné děti dostat z dosahu tohoto vlivu působení. Děti Váhy rády často hrají divadlo.

Domácí mazlíčci

Domácí mazlíčci narození ve znamení Vah se obvykle a často přizpůsobí okolnostem. Vyžadují pozornost a péči. Pokud jsou zanedbáváni, dávají to jasně a zřetelně najevo. Potřebují stále vědět, že je páníčkové a paničky mají rádi a že patří do rodiny se vším všudy. V opačném případě se u nich mohou objevit stavy deprese a mohou ničit své i cizí věci. Při opatrování mazlíčků je důležité dbát na pitný režim a neprochladnutí.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk