Úvod > Horoskop > Znamení zvěrokruhu - Vodnář

Znamení zvěrokruhu - Vodnář

Vodnář (latinsky Aquarius) 21. ledna - 20. února

Jedná se o jedenácté znamení v astrologickém zvěrokruhu. Vodnář je řazen mezi vzdušná znamení. Tradičně byl ovládaný planetou Saturn, ale od objevení planety Uran je vládcem tato planeta. K jeho přednostem patří ohleduplnost a péče, komunikativnost, k slabinám neochota ke sdílení ideí a zájem o sebe. Souvztažným kovem je olovo; barva je fialová a světle žlutá; mezi kameny tohoto znamení patří onyx, topas a safír; šťastnou květinou je kapradí nebo orchidej.

Legenda

Ganyméd byl příliš krásný chlapec původem z Tróje. Tento chlapec dosáhl i jisté oblíbenosti od samotného Dia. Jenže Zeus nebyl jediný, kdo si ho všiml. Všiml si ho také Jupiter, který hledal někoho, kdo by doléval bohům na Olympu vodu do jejich božských pohárů. Nechal tedy pro chlapce poslat orla. Díky Ganymédovi mohla být opět dolita voda do pohárů moudrosti. Od té doby rozlévá Ganyméd mezi lidi vědomosti.

Charakteristika

Vodnáři jsou trochu narcisté. Jedná se tedy o lidi, kteří jsou velmi rádi obdivováni za své nápady a intelektuální myšlení, aniž by je třeba měli. Nesnesou žádnou kritiku na svojí pověst či postavu. Vodnáři sice mají rádi, když se o ně lidé zajímají, ale také si dokáží velmi razantním způsobem oddychnout od obyčejné denní pracovní rutiny, například parašutismem nebo razantním fyzickým cvičením za cílem sebezkoušení. Také mají rádi čtení knih o umění, tanec, vážnou ale i oddychovou hudbu. Jsou velmi přísní, co se týče chránění svého soukromí. Jejich pokoj nebo pracovna je pro ně jako posvátný chrám, kam se mimo jejich rodiny nesmí nikdo jiný dostat. Vodnář se také zajímá o jídlo, podle čehož se Vodnáři dělí na dva typy, uhlazeného a nepořádného. Uhlazený Vodnář bude doma ve všech extravagantních místech či restauracích. Díky tomu bude mít spoustu gurmánských zážitků z vysoké moderní gastronomie. To vše je spjato s příjímáním všech možných hostů z vysoce postavených sfér. Naopak nepořádný Vodnář bude naprostý opak. Sní vše, na co přijde za využití spojení zvláštních chutí. Jeho království bude malý prostor, ale za to velký nepořádek, protože úklid provádí pouze v jistém rozpoložení.

Muži - Vodnáři

Muži jakožto Vodnář je asi nejpraktičtější muži, jakého si mohou ženy přát. Snaží se vše opravit a nenechat nikde nic nedokončené. Stále se snaží zlepšovat v oblastech, ve kterých mají slabiny. Respektují zákony a pravidla, ale zároveň jsou neradi omezováni, často je porušují. Vodnáři jsou velmi přátelští, nemají rádi samotu. Snadno navazují nové přátelské vztahy, i když rádi vyčkávají na první krok ženy. Vodnáři mají rádi peníze, ale nedokážou je obvykle ušetřit. Vodnáři bývají velmi přemýšliví. Při přemýšlení často naklánějí hlavu do strany nebo do předu.

Ženy - Vodnáři

Ženy ve znamení Vodnáře mají hluboce komplikovanou povahu. Jsou přizpůsobivé, půvabné, chytré a vtipné. Po partnerovi vyžadují svobodu a volnost. Samy ale nejsou žárlivé ani podezřívavé. Peníze pro ně nehrají velkou roli. Ženy ve znamení Vodnáře nejsou vhodné typy k dlouhotrvajícímu manželství. Bývají individualistkami. Mají obvykle umělecké nadání. Nemají rády, stejně jako muži, pravidla. Radši pracují samostatně. Vyhovuje jim volná pracovní doba.

Partnerské vztahy

Vztah nebo manželství s Vodnářem mívá období hádek, a to kvůli svobodě a idejím. Zároveň však muž Vodnář hledá svou partnerku pro celoživotní soužití a nehledá nikde jinde svou milenku. Říká se, že je Vodnář lepším přítelem než milencem. V rodině nenutí Vodnáři své děti do nepříjemných věcí bez řádného odpočinku. Zároveň jsou připraveni s dětmi lépe komunikovat v dospívajících létech o jejich změnách či problémech. Snaží zajistit svým dětem jen to nejlepší nejen, co se týče domova, ale také vzdělání. Avšak Vodnáři přímo netolerují jakékoliv záchvaty breku a jiné projevy emočního výbuchu.

Dítě - Vodnář

Malí vodnáři jsou v chování zcela nevyzpytatelné, ale také opatrné. Rády prozkoumávají nové věci a ve škole nemají žádné problémy. Mají rychlé a bystré myšlení. Rády zkoumají charaktery lidí okolo. Nemají rády, když jsou podceňovány. Rodiče by se měli spokojit s jejich výsledkem. Jsou to také velcí malí vědci, takže se připravte, že takováto ratolest bude chtít hračky nejen na hraní, ale také na jisté experimentování a objevování nových možností, jak svou hračku využít jinak.

Domácí mazlíčci

O mazlíčcích je známo, že to jsou spíše takoví raubíři. Nedají moc na nějaké příkazy či vycvičení. Ačkoli se to může zdát nemožné, dají se tito mazlíčci vychovat značně pomalejší metodou, zato ale účinnou. Naneštěstí bude takovýto páníček potřebovat spoustu pamlsků, aby si svého mazlíčka vychoval. Při výcviku není dobré mazlíčka nutit. Cvičit musí chtít sám od sebe.

Závěr

Celá tato charakteristika je pouze všeobecná a vyzdvihuje jen hlavní charakterové vlastnosti daného znamení. Ale každý jedinec je originál a pro přesnější rozbor je velmi důležité mnoho dalších informací, jako přesný čas narození, rok narození (čínské znamení), numerologie. Na osobnost má samozřejmě také obrovský vliv výchova, prostředí, v němž se pohybuje, nabyté zkušenosti a podobně.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk