Úvod > Těhotenství > Babské rady pro určení pohlaví dítěte

Babské rady pro určení pohlaví dítěte

Plánujete miminko a už předem sníte o tom, že se vám narodí holčička? Nebo si přejete raději chlapečka? Ptáte se, zda se to dá předem nějak ovlivnit?

Zde je pár babských rad, které můžete vyzkoušet. Každopádně nejsou vědecky prokázané a jejich účinek je hodně nejistý. Některé jsou spíše k smíchu, ale uvádím je sem aspoň pro pobavení.

JAK OVLIVNIT POHLAVÍ MIMINKA PŘED POČETÍM

Určení podle ovulace

Dojde-li k oplodňující souloži před ovulací, narodí se holčička, protože spermie obsahující chromozóm X jsou odolnější, vydrží při životě déle, ale jsou pomalejší. Je-li vajíčko oplodněno při nebo po ovulaci, narodí se chlapeček. Spermie obsahující chromozóm Y jsou totiž rychlejší, ale také umírají rychleji.

Výpočet podle stáří krve

Tato metoda je založena na předpokladu, že krev se každému člověku mění po sedmi letech. Páru by se měla narodit holčička, pokud má mladší krev maminka. Je-li tím partnerem, který má mladší krev, tatínek, narodí se chlapeček.

Podle polohy ženy při početí

Má-li žena hlavu směrem na sever, narodí se chlapeček. Směřuje-li hlava ženy na jih, bude to holčička.

Sudé a liché dny

Podle této teorie je větší pravděpodobnost počít holčičku v sudé dny. V liché dny nahrává početí chlapečkům.

Skladba jídelníčku maminky před otěhotněním

Pokud maminka před početím konzumuje velké množství vápníku a hořčíku a zároveň z potravy vyloučí co nejvíce draslíku a sodíku, zadaří se holčička. Pokud je tomu naopak, měl by to být chlapeček. Každopádně tato metoda je dost drastická a může vést k různým zdravotním problémům, takže bych ji určitě nedoporučovala.

Kyselost prostředí

Chcete-li holčičku, babská rada doporučuje vypít před stykem několik skleniček vína, popř. vložit do pochvy kousek citronu, citronové šťávy nebo octa (toto je ze zdravotního hlediska také absolutně nedoporučované). Pokud chcete chlapečka, prostředí by mělo být kyselé co nejméně.

NĚKOLIK BABSKÝCH RAD PRO URČENÍ POHLAVÍ MIMINKA BĚHEM TĚHOTENSTVÍ

Pokud už nastávající rodiče miminko čekají, většinou je zajímá, zda se v bříšku ukrývá holčička nebo chlapeček. Pokud i vy patříte mezi ně, můžete vyzkoušet některou z následujících metod. Některé jsou opřeny o vědecká fakta, u některých jde čistě o pověru.

Podle chuti nastávající maminky

Má-li maminka chuť spíše na sladké, ovoce nebo ovocné džusy, narodí se holčička. Má-li chutě spíše na slané, kyselé, ostré a uzené maso, narodí se chlapeček.

Podle nevolností v prvním trimestru

V případě, že jste trpěla v prvním trimestru nevolnostmi, podle pověry by se měla narodit holčička. Pokud u vás probíhá 1. trimestr bez nevolností nebo se nevolnosti objeví až později, narodí se chlapeček.

Podle tvaru bříška

Pokud jde bříško spíše do šířky a je posazené výše, čekáte holčičku. Je-li bříško spíše níže a dopředu, narodí se chlapeček.

Podle změny vzhledu nastávající maminky

U holčičky se tvrdí, že ubírá mamince krásu, takže se jí více mastí vlasy, či se začnou dělat pupínky. U chlapečka by naopak měla být pleť čistá, vlasy lesklé a hebké.

Ječmen versus pšenice

Zkuste zalévat zrnka ječmene a pšenice vlastní močí. Pokud vyklíčí dříve ječmen, narodí se holčička. Bude-li to pšenice, narodí se chlapeček.

Podle prstýnku zavěšeném na vlasu maminky

Nad rozevřenou dlaní či bříškem těhulky se podrží prstýnek zavěšený na jejím vlasu (nejlépe snubní nebo zásnubní). Pokud se prstýnek začne pohybovat do kruhu, narodí se holčička. Pohybuje-li se kyvadlově, bude to chlapeček.

Asymetrie prsou nastávající maminky

Pokud má maminka větší levé prso než pravé, bude to holčička. Je-li tomu naopak, narodí se chlapeček.

ZÁVĚREM

Každopádně, ať už se rodičům narodí holčička nebo chlapeček, nejdůležitější je zdravé miminko. Teprve po porodu zjistíte jeho pohlaví na 100 %.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk