Úvod > Články > Svátky a vánoce

Články Svátky a vánoce

Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

Spouštíme soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček. Soutěžíme o kredity do bazaru: 1. místo 100 kreditů, 2. místo 50 kreditů, 3. místo 25 kreditů. Kredit není směnitelný za peníze.

Vánoce, jak je asi neznáme

Oslava Vánoc neboli narození křesťanského mesiáše Ježíše Krista je celosvětově rozšířeným a uznávaným svátkem. Jejich slavení nám dnes nepřijde jako něco výjimečného a většina z nás je má spojené především s pečením cukroví, smažením kapra, a hlavně s obdarováváním blízkých. Ale vždycky tomu tak nebylo. Samotný termín Vánoc, tedy narození Ježíše Krista 25. prosince, není rozhodně náhodným datem. Vánoce podle různých hypotéz mají kořeny v předkřesťanských oslavách zimního slunovratu. V antickém období slavili staří Římané v této době tak zvané Saturnálie, což jsou svátky mrtvých. A právě v době antického Říma bylo spojeno podle slov Ježíšových proroků jeho datum narození se zimním slunovratem, označovali jej jako den, kdy „vzejde slunce spravedlnosti“.

Vánoční tradice, jak je znaly naše babičky

Udělejte si Vánoce magičtějšími, stačí k tomu oprášit některé tradice a zvyklosti našich babiček. Že to již dnes neplatí? To je možné, ale připravíme tak především našim dětem nezapomenutelné chvíle, které si s určitostí užijeme také my sami.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk