Úvod > Články > Ostatní články

Články Ostatní články

Čtení nejen na letní dovolenou

Léto je obdobím, kdy nám zbývá více času na čtení. Na dovolenou si s sebou často balíme dvě i více knih, které nám pomáhají odpoutat se od tvrdé reality života. Díky knihám se dostaneme všude, kam jen naše mysl pomyslí a často se stáváme hlavními hrdinkami se vším všudy. Představujeme si, jak bychom se zachovaly a co bychom udělaly.

Péče o orchideje

U orchidejí je známo, že nemají rády přesazování. Pokud tedy není nutnost orchidej přesadit, nedělejme to. Některé orchideje se přesazují po pěti i více letech. Ovšem u orchidejí opadavých se přesazování doporučuje jednou za rok. Ale ani toto není nutné striktně dodržet, záleží na stavu orchideje.

Historie a rozšíření orchidejí

Orchideje jsou známy již několik tisíciletí. Ve 12. století bylo známo něco okolo 40 druhů orchidejí. V některých historických knihách se můžeme dočíst, že orchideje se nepěstovaly jen pro okrasu, ale měly i jiné využití, sloužily například k léčení. O orchidejích, které sloužily jako okrasné rostliny, se dozvídáme až něco okolo 17. století. V roce 1698 se poprvé dovezla orchidej do Evropy. Přestože se do Evropy začaly orchideje dovážet ve velkém, tehdejší zahradníci ani botanici nevěděli, jak se o orchideje starat, proto orchideje velice rychle uvadaly. Byly tedy zařazeny do kategorie velmi nekvalitních květin, které rychle opadají a nic nevydrží.

Orchideje

Orchidej je okrasná rostlina, která patří do čeledi vstavačovitých a nachází se zejména na různých exotických místech. Působí velmi skvostnou krásou a noblesou, má nádherné barevné odstíny a různé tvary květů. Orchideje jsou pěstovány již řadu tisíciletí a jsou o nich známé různé písemnosti a památky. Přestože jsou orchideje zejména exotické květiny, lze některé druhy pěstovat i u nás.

© 2007-2024 Maminet.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk